Na oficjalnej stronie internetowej serii Tomb Raider opublikowano tajemniczą grafikę, która sugeruje, że kolejna odsłona cyklu zostanie zapowiedziana jutro.

Ilustracja przedstawia światło zasłonięte cieniem. Pod obrazkiem widnieje data 15 marca oraz godzina 14:00 czasu polskiego. Niewykluczone, że właśnie wtedy Square Enix zaprezentuje następną odsłonę przygód Lary Croft.

Więcej szczegółów zawarto w kodzie źródłowym strony internetowej serii. Umieszczone informacje wskazują, że gra zadebiutuje 14 września.

Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One. Twórcy szykują bonusy przedpremierowe, które ujawnią w przyszłym miesiącu - 27 kwietnia.

Jednocześnie potwierdzono, że - zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami - powstający projekt nazywa się Shadow of the Tomb Raider. Do tytułu najprawdopodobniej odnosi się wspomniana grafika.

01
Grafika zwiastuje nadejście Shadow of the Tomb Raider

Szczegółów na temat samej gry nie przedstawiono. Krótki opis z kodu źródłowego zdradza tylko, że pozycja jest „finałem historii ukazującej początki kariery Lary”.

Fakt, że trwają prace nad nową częścią Tomb Raider firma Square Enix ogłosiła w grudniu ubiegłego roku. Wówczas obiecano, że „nie minie zbyt wiele czasu od momentu oficjalnej zapowiedzi do chwili, gdy będzie można zagrać w produkcję”. Rzeczywiście - do września pozostało kilka miesięcy.

Jak ponad rok temu dowiedział się Eurogamer, grę przygotowuje podobno Eidos Montreal, podczas gdy odpowiedzialne za wcześniejsze tytuły z serii studio Crystal Dynamics zajmuje się projektem poświęconym Avengers.

Ostatnia odsłona - Rise of the Tomb Raider - ukazała się dwa lata temu na Xbox One i X360. Kilka miesięcy później zawitała na PC, zaś w październiku 2016 roku zadebiutowała na konsoli PS4.

Cykl zresetowano w 2013 roku, odświeżając główne założenia i fabułę. Postanowiono opowiedzieć historię młodej i niedoświadczonej Lary Croft, która dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w karierze poszukiwaczki skarbów.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki