Monster Hunter World otrzyma strój postaci Dantego z Devil May Cry

W planach kolejna aktualizacja.

Capcom ogłosił, że w Monster Hunter World pojawi się zadanie pozwalające graczom zgromadzić kostium Dantego - głównego bohatera Devil May Cry.

Inicjatywa skierowana będzie do posiadaczy PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że niedawno zorganizowano - choć tylko na konsoli Sony - podobne wydarzenia powiązane ze Street Fighter 5 oraz Horizon Zero Dawn.

01
Dante zapoluje na potwory

Twórcy podkreślają, że szykowana misja bazuje na czterech pierwszych odsłonach cyklu, a nie wydanym w 2013 roku restarcie serii od studia Ninja Theory. To oznacza, że gracze przebiorą podopiecznego za „klasycznego” Dantego - z białymi włosami i czerwonym płaszczem.

Nie zabraknie oczywiście charakterystycznych broni bohatera, w tym miecza Force Edge, który zainteresowani przekształcą w potężne ostrze Alastor. Do tego słynna para pistoletów.

Daty premiery zadań inspirowanych Devil May Cry nie ujawniono. Wydarzenie powinno jednak zadebiutować w tym roku.

Jednocześnie ujawniono, że 22 marca ukaże się pierwsza duża aktualizacja Monster Hunter World. Gra wzbogaci się o kolejnego stwora do upolowania - brutalną wywernę o nazwie Deviljho.

W planach jest jeszcze opcja umożliwiająca zmianę wyglądu prowadzonego bohatera. Do modyfikacji posłużą specjalne bilety - pierwszy gracze otrzymają za darmo, a za kolejne zapłacą prawdziwymi pieniędzmi.

Sednem rozgrywki w tytule jest polowanie na potwory - w sumie gra oferuje kilkadziesiąt dużych bestii. Każda potyczka może trwać nawet kilkadziesiąt minut, a głównym celem zmagań jest zdobywanie materiałów z pokonanych stworów, by tworzyć coraz lepsze elementy ekwipunku.

Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub w kooperacji z maksymalnie trójką innych łowców.

Gra cieszy się dużą popularnością - niedawno poinformowano, że łączny nakład przekroczył 7,5 miliona kopii. To najlepszy wynik w historii firmy Capcom.

Monster Hunter World na razie dostępne jest na konsolach PS4 i Xbox One, ale jesienią zadebiutuje także na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami