Monster Hunter World otrzyma strój postaci Dantego z Devil May Cry

W planach kolejna aktualizacja.

Capcom ogłosił, że w Monster Hunter World pojawi się zadanie pozwalające graczom zgromadzić kostium Dantego - głównego bohatera Devil May Cry.

Inicjatywa skierowana będzie do posiadaczy PS4 i Xbox One. Warto zaznaczyć, że niedawno zorganizowano - choć tylko na konsoli Sony - podobne wydarzenia powiązane ze Street Fighter 5 oraz Horizon Zero Dawn.

01
Dante zapoluje na potwory

Twórcy podkreślają, że szykowana misja bazuje na czterech pierwszych odsłonach cyklu, a nie wydanym w 2013 roku restarcie serii od studia Ninja Theory. To oznacza, że gracze przebiorą podopiecznego za „klasycznego” Dantego - z białymi włosami i czerwonym płaszczem.

Nie zabraknie oczywiście charakterystycznych broni bohatera, w tym miecza Force Edge, który zainteresowani przekształcą w potężne ostrze Alastor. Do tego słynna para pistoletów.

Daty premiery zadań inspirowanych Devil May Cry nie ujawniono. Wydarzenie powinno jednak zadebiutować w tym roku.

Jednocześnie ujawniono, że 22 marca ukaże się pierwsza duża aktualizacja Monster Hunter World. Gra wzbogaci się o kolejnego stwora do upolowania - brutalną wywernę o nazwie Deviljho.

W planach jest jeszcze opcja umożliwiająca zmianę wyglądu prowadzonego bohatera. Do modyfikacji posłużą specjalne bilety - pierwszy gracze otrzymają za darmo, a za kolejne zapłacą prawdziwymi pieniędzmi.

Sednem rozgrywki w tytule jest polowanie na potwory - w sumie gra oferuje kilkadziesiąt dużych bestii. Każda potyczka może trwać nawet kilkadziesiąt minut, a głównym celem zmagań jest zdobywanie materiałów z pokonanych stworów, by tworzyć coraz lepsze elementy ekwipunku.

Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub w kooperacji z maksymalnie trójką innych łowców.

Gra cieszy się dużą popularnością - niedawno poinformowano, że łączny nakład przekroczył 7,5 miliona kopii. To najlepszy wynik w historii firmy Capcom.

Monster Hunter World na razie dostępne jest na konsolach PS4 i Xbox One, ale jesienią zadebiutuje także na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami