Mod przenoszący Fallout 3 na silnik Fallout 4 skasowany

Ze względów prawnych.

Twórcy Capital Wasteland - ambitnej modyfikacji przenoszącej grę Fallout 3 na silnik czwartej części cyklu - poinformowali o wstrzymaniu prac nad projektem.

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu szef odpowiedzialnej za mod grupy Road of Liberty - Nathan o pseudonimie „NafNaf 95” - zapewnia, że decyzji „nie podjęto lekko”. Wyjaśnia, że powodem są kwestie prawne związane z użyciem plików dźwiękowych.

01
Fallout 3 nie zostanie jednak przeniesiony na silnik Fallout 4

„Niedawno rozmawialiśmy z firmą Bethesda o planowanej metodzie implementacji dubbingu i innych dźwięków z Fallout 3 w modzie Capital Wasteland. W trakcie konwersacji stało się jasne, że nasze rozwiązanie mogłoby wywołać poważne obiekcje. Postanowiliśmy więc zmienić podejście, by kontynuować prace” - tłumaczy.

„Po przemyśleniu sytuacji, okazało się, że nie istnieje w pełni legalny sposób, by w Capital Wasteland dodać treści z Fallout 3. Podobne projekty zawsze są w prawnej szarej strefie… Jeżeli nadal rozwijalibyśmy modyfikację, ja - jako szef zespołu - najprawdopodobniej w największym stopniu odpowiadałbym za piractwo i naruszenie praw autorskich” - wyjaśnia.

„Początkowo nie chcieliśmy wstrzymywać prac i rozważaliśmy nagranie na nowo wszystkich kwestii. Szybko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że musielibyśmy zastąpić takich kultowych aktorów, jak Liam Neeson, Malcolm McDowell, Ron Perlmann i oczywiście fenomenalnego Erica Todda Dellumsa. Bez nich Fallout 3 straciłby swój urok i osobowość” - dodaje.

W kilku następnych wpisach NafNaf 95 sprecyzował, że problemem okazały się narzędzia służące do wydobycia z oryginału plików dźwiękowych. Bethesda twierdzi, że użycie programu mogłoby nie być zgodne z prawem.

Jednocześnie szef Road of Liberty podkreślił, że zespół nie ulegnie rozwiązaniu, a jedynie porzuci projekt Capital Wasteland.

Plany twórców moda były ambitne - autorzy chcieli odtworzyć wszystkie treści z Fallout 3 na silniku czwartej odsłony cyklu. W lutym informowali, że przygotowali główne misje oraz ukończyli co najmniej 40 proc. pustkowia.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami