Mod przenoszący Fallout 3 na silnik Fallout 4 skasowany

Ze względów prawnych.

Twórcy Capital Wasteland - ambitnej modyfikacji przenoszącej grę Fallout 3 na silnik czwartej części cyklu - poinformowali o wstrzymaniu prac nad projektem.

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu szef odpowiedzialnej za mod grupy Road of Liberty - Nathan o pseudonimie „NafNaf 95” - zapewnia, że decyzji „nie podjęto lekko”. Wyjaśnia, że powodem są kwestie prawne związane z użyciem plików dźwiękowych.

01
Fallout 3 nie zostanie jednak przeniesiony na silnik Fallout 4

„Niedawno rozmawialiśmy z firmą Bethesda o planowanej metodzie implementacji dubbingu i innych dźwięków z Fallout 3 w modzie Capital Wasteland. W trakcie konwersacji stało się jasne, że nasze rozwiązanie mogłoby wywołać poważne obiekcje. Postanowiliśmy więc zmienić podejście, by kontynuować prace” - tłumaczy.

„Po przemyśleniu sytuacji, okazało się, że nie istnieje w pełni legalny sposób, by w Capital Wasteland dodać treści z Fallout 3. Podobne projekty zawsze są w prawnej szarej strefie… Jeżeli nadal rozwijalibyśmy modyfikację, ja - jako szef zespołu - najprawdopodobniej w największym stopniu odpowiadałbym za piractwo i naruszenie praw autorskich” - wyjaśnia.

„Początkowo nie chcieliśmy wstrzymywać prac i rozważaliśmy nagranie na nowo wszystkich kwestii. Szybko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że musielibyśmy zastąpić takich kultowych aktorów, jak Liam Neeson, Malcolm McDowell, Ron Perlmann i oczywiście fenomenalnego Erica Todda Dellumsa. Bez nich Fallout 3 straciłby swój urok i osobowość” - dodaje.

W kilku następnych wpisach NafNaf 95 sprecyzował, że problemem okazały się narzędzia służące do wydobycia z oryginału plików dźwiękowych. Bethesda twierdzi, że użycie programu mogłoby nie być zgodne z prawem.

Jednocześnie szef Road of Liberty podkreślił, że zespół nie ulegnie rozwiązaniu, a jedynie porzuci projekt Capital Wasteland.

Plany twórców moda były ambitne - autorzy chcieli odtworzyć wszystkie treści z Fallout 3 na silniku czwartej odsłony cyklu. W lutym informowali, że przygotowali główne misje oraz ukończyli co najmniej 40 proc. pustkowia.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami