Kingdom Come Deliverance - Odwet, Z deszczu pod rynnę

Misja główna: najazd na fort Wranik.

Wraz z zakończeniem zadania Kości zostały rzucone, niemal automatycznie rozpocznie się kolejne, czyli Odwet. Stanie się tak od razu po wyjściu na zamkowy dziedziniec, gdzie zaczepi cię kapitan Bernard.

W zależności od tego, czy w poprzednim zadaniu odzyskałeś swój sprzęt, czy nie, możesz teraz zaopatrzyć się w nową broń. Jeśli jednak nie, możesz od razu udać się na północ do Talberku, gdzie przekażesz Dziwiszowi informacje o ataku. Znajdziesz go na pierwszym piętrze w południowej części zamku.

Po scence przerywnikowej zostaniesz automatycznie przeniesiony w rejon fortu Wranik, gdzie po krótkim poinformowaniu o obozie, nastanie mrok i rozpocznie się pierwsza potyczka. Cała misja polega na rozprawianiu się z kolejnymi grupami nieprzyjaciół, co bardzo przypomina inne zadanie główne, Próba ognia.

Co ciekawe, może sprawiać wrażenie dużo prostszej i możesz tu zastosować dokładnie tę samą taktykę. Trzymaj się zatem ciągle na uboczu i dopadaj tylko tych przeciwników, którzy już walczą z twoimi kompanami. Atakuj z boku lub od tyłu, pozostawiając główne walki dla towarzyszy. Jeśli dopisze ci szczęście, możesz zakończyć zadanie nawet bez bezpośredniego udziału w walce. Rozpoczniesz najpierw od przebicia się głównymi wrotami (1).

kingdom_come_deliverance_poradnik_076
Szturm na fort Wranik, pomimo że wygląda groźnie, nie należy do najtrudniejszych.

Za nimi czeka cię grupa około dziesięciu przeciwników. Na początku nie wbiegaj w środek walki, ale obserwuj którego w przeciwników warto zajść z flanki lub od tyłu. Po ich pokonaniu warto jest zebrać łupy - wrogowie posiadają przy sobie cenne przedmioty i nieco grosza. Po zabezpieczeniu bramy przesuwaj się cały czas do przodu, trzymając się prawej strony. Łącznie będziesz musiał uporać się z trzema niewielkimi grupami nieprzyjaciół (2).

Następie czeka cię jeszcze jedna, większa potyczka. Tym razem będzie miała miejsce pod główną bramą, gdzie czekać na was będzie oddział około dziesięciu przeciwników. Po rozprawieniu się z nimi i wdarciu do środka uporaj się z ostatnią grupą wrogów, po czym uruchomi się przerywnik filmowy.

Twój kolejny cel, przeszukanie obejścia, ogranicza się po prostu do pójścia w miejsce, gdzie wcześniej spotkałeś się z Erykiem. Zanim jednak to zrobisz, zabierz cenne przedmioty i pieniądze od pokonany. Przejdź do budynku, gdzie urzędował Eryk - na stole znajduje się List z Wranika. Zabierz przedmiot i zanieś go Hanuszowi, kończąc tym samym zadanie i rozpoczynając kolejne.

Misja: Z deszczu pod rynnę

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po zakończeniu poprzedniego, opisywanego wyżej. W zasadzie jest to misja bardzo symboliczna, która po prostu polega na okupowaniu przedmurza zamku. Nie musisz wbiegać w sam środek każdej walki - twoi kompani poradzą sobie prawdopodobnie i bez ciebie.

Warto jest jednak wspierać ich w potyczkach, uważając przy tym, aby nie zostać przesadnie zranionym. Cały czas koncentruj się na walkach w południowo-wschodnich krańcach zamku, a po wystarczająco dużym przetrzebieniu sił wroga, misja zakończy się automatycznie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami