W ubiegłym tygodniu Activision oficjalnie potwierdziło, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - zestaw odświeżonych wersji trzech odsłon cyklu - trafi na PC, Switch i Xbox One. Okazuje się, że na nowych platformach zabraknie odniesień do autorów oryginału.

Za powstanie pierwowzorów odpowiadają deweloperzy z Naughty Dog. W remasterach wydanych na PlayStation 4 znalazło się więc szereg nawiązań do uznanego studia, które na koncie ma także serie Uncharted i The Last of Us.

01
Z laptopa Coco zniknie naklejka w formie logo Naughty Dog

Z opublikowanego przez internautę o pseudonimie „Cycu1” materiału porównującego edycję PS4 Pro z materiałem pochodzącym z odsłony Switch wynika jednak, że na nowych platformach nie uświadczymy odniesień do autorów Crasha (dzięki, GamingBolt).

Przykładem jest przerywnik filmowy, w którym Coco - siostra tytułowego bohatera - korzysta z laptopa. W wersji dostępnej na konsoli Sony na ekranie urządzenia wyświetla się scena z Uncharted 4, gdy Nathan i Elena grają właśnie w przygody sympatycznego jamraja. Na sprzęcie Nintendo ujęcie zastąpiono inną grafiką.

W wydaniu Switch (najprawdopodobniej także PC i Xbox One) ze wspomnianego przenośnego komputera zniknie też naklejka w kształcie logo Naughty Dog. Podobny los spotka zapewne fotografię Drake'a w domu Crasha.

Usuniecie odniesień nie powinno być jednak wielkim zaskoczeniem. Twórcy pierwowzorów obecnie należą do Sony - niewykluczone, że koncern nie wyraził zgody na umieszczenie powiązanych ze studiem elementów w wersjach zmierzających na inne platformy.

Zestaw składa się z odświeżonych edycji trzech gier - Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back i Crash Bandicoot 3: Warped. Ulepszono między innymi modele postaci i przeciwników, tekstury, animacje oraz przerywniki filmowe.

Poza tym wszystkie dialogi nagrano od nowa. Przygotowano również zmodyfikowany system zapisów rozgrywki.

Remastery stworzyło Vicarious Vision. Deweloperzy skorzystali z silnika, na którym wcześniej powstało między innymi Skylanders: Imaginations.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PC, Switch i Xbox One ukaże się 10 lipca.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki