Studio Realtech VR pracuje nad zremasterowanymi wersjami trzech pierwszych części cyklu Tomb Raider. Produkcje otrzymają za darmo posiadacze oryginałów na platformie Steam.

Odświeżone edycje powstają w oparciu o mobilne wersje Tomb Raider, Tomb Raider II i Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft. Remastery zadziałają w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę (dzięki, PC Gamer).

Ponadto, twórcy opracowali nowy silnik 3D i zatroszczyli się o wsparcie dla kontrolerów oraz gogli wirtualnej rzeczywistości. Ulepszono również efekty i tekstury, choć możliwe będzie włącznie opcji zabawy z oryginalną grafiką.

Gry otrzymają za darmo jedynie posiadacze oryginalnych wersji na system operacyjny DOS, dostępnych na Steamie. Omawiane remastery są jednak nietypowe - nie zadziałają bez pierwowzorów na dysku. Można je więc porównać do zaawansowanych modyfikacji.

Deweloperzy chcą również umożliwić otrzymanie odświeżonych wersji posiadaczom gier na platformie GOG, ale nie są pewni, czy to możliwe.

Dostępne obecnie wersje na platformę Valve to porty z DOS, w które zagramy z pomocą emulatora. Przysparza to wielu problemów z rozdzielczością, sterowaniem i ogólnym działaniem gry.

Data premiery projektu studia Realtech VR nie jest znana. W następnym miesiącu twórcy opublikują zwiastun remastera trzeciej części przygód pani archeolog.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały