Scenarzysta pracujący dla BioWare - Drew Karpyshyn - opuścił studio. Autor zajmie się własnymi projektami i pracą dla zespołu Fogbank Entertainment, należącego do FoxNext. To już drugi raz, kiedy pisarz odchodzi od twórców serii Mass Effect i Dragon Age.

- Zapewne wielu z was zastanawia się, dlaczego to robię. Większość wyobraża sobie stanowisko w BioWare jako pracę marzeń. Dla mnie nadszedł jednak czas, by się rozwijać - poinformował na swoim blogu Karpyshyn.

ant
BioWare musi się obejść bez jednego z czołowych pracowników

- Wszyscy w zespole BioWare zostawiają część swojego serca i duszy w tworzonych grach. To naprawdę wymagające, a czasem wręcz wycieńczające. W przeszłości udało mi się odpowiednio żonglować zewnętrznymi projektami, ale miało to jednak wpływ na produkcje w studiu. Dlatego wycofuję się, aby skupić się na pracy wolnego strzelca - dodaje pisarz.

Karpyshyn zapewnia, że w zespole wszystko jest w porządku, a studio nie boryka się z żadnymi problemami.

- Nie pytajcie mnie jednak o żadne projekty BioWare, nad którymi pracowałem. To, że opuściłem studio, nie znaczy, że zacznę wyjawiać sekrety.

Drew Karpyshyn był głównym scenarzystą Star Wars: Knights of the Old Republic, Star Wars: The Old Republic oraz pierwszej i drugiej części cyklu Mass Effect. Po raz pierwszy odszedł z BioWare w 2012 roku, by napisać trylogię powieści fantasy "Chaos Born". W 2015 roku pisarz powrócił do zespołu i pracował przy Anthem - najnowszej produkcji studia.

me
Część opowieści o Shepardzie to duża zasługa Karpyshyna

Fogbank Entertainment to studio założone przez kolejnego dawnego pracownika BioWare - Daniela Ericksona. Co ciekawe, w zespole znajduje się już jeden główny scenarzysta piszący niegdyś dla twórców Baldur's Gate - Alex Freed.

Studio należy do FoxNext, który jest oddziałem zajmującym się grami należącym do 21st Century Fox - amerykańskiego przedsiębiorstwa branży medialnej i telewizyjnej.

Drew Karpyshyn informuje na swoim blogu, że Fogbank Entertainment pomoże mu w stworzeniu platformy do projektowania interaktywnych historii. Możliwe więc, że scenarzysta będzie pracował przy tytułach podobnych do produkcji Telltale Games - epizodycznych przygodówkach przypominających serial. Pisarz nie zdradza jednak szczegółów.

Studio BioWare pracuje obecnie nad wspomnianym już Anthem - wieloosobową strzelanką z elementami MMO. Założeniem twórców jest stworzenie konkurencji dla cyklu Destiny. Gra miała ukazać się jeszcze w 2018 roku, jednak premierę przesunięto na 2019 rok.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Mass Effect 1 - Poradnik

Opis przejścia gry, wszystkie misje poboczne, wskazówki i sekrety.

Mass Effect 2 - Poradnik

Opis przejścia gry, wszystkie misje poboczne oraz sekrety.