A Way Out - nowy gameplay pokazuje ucieczkę ze szpitala

Seria widowiskowych scen.

Serwis GamesRadar opublikował w serwisie YouTube nowy fragment rozgrywki z nadchodzącego A Way Out - produkcji studia Hazelight, założonego przez twórców Brothers: A Tale of Two Sons.

A Way Out to gra stawiająca na nietypowe podejście do kooperacji. W produkcję muszą grać dwie osoby, które wcielą się w postaci widoczne cały czas na ekranie - nawet gdy są w innych miejscach. Bohaterowie nieraz będą się rozdzielać i wykonywać różne zadania.

Wideo rozpoczyna scena pościgu. Strażnicy gonią najpierw jednego, a potem drugiego bohatera. Fragment wypełniony jest elementami quick-time event, czyli momentami, w których gracz musi wykazać się refleksem, naciskając widoczne na ekranie przyciski.

Kamera nieustannie przenosi się między bohaterami, a wideo nie zwalnia tempa. Później jednak jednemu z bohaterów - Leo - udaje się umknąć strażnikom. Uspokojenie akcji jest jedynie chwilowe. Pościg rozpoczyna się na nowo.

Niedługo potem Leo staje przed kolejnym wyzwaniem. Musi stawić czoła pracownikom więzienia. Przez specyficzne umiejscowienie kamery, fragment przypomina bijatykę 2D. Uciekinier eliminuje kolejnych przeciwników podniesioną lampą.

A Way Out ukaże się 23 marca na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie wspierać zarówno kooperację lokalną, jak i sieciową. Co ważne - rozgrywka w pojedynkę nie będzie możliwa, ale zagramy ze znajomym nawet wtedy, gdy tylko jedna osoba posiadać będzie własny egzemplarz.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami