Po dokonaniu w sklepie zakupu cysterny i opryskiwacza otrzymasz kolejną misję. Tym razem celem będzie wykonanie zlecenia pobocznego, aby zobaczyć, w jaki sposób funkcjonują w świecie gry.

Warto w tym miejscu dodać, że wykonywanie zadań dodatkowych nie jest konieczne, ale czasami warto się nimi zająć. Dzięki nim możesz bowiem dość szybko zarobić pieniądze. Od tej pory zadania dodatkowe będą zaznaczane na mapie żółtymi ikonami ze znakiem zapytania.

011
Sposób wykonania zlecenia pobocznego.

Pierwszym zadaniem będzie udanie się do farmera potrzebującego pomocy. Znajdziesz go we wschodniej części mapy (1 na obrazku powyżej), nieopodal sklepu, w którym kupiłeś nowe maszyny.

Aby je rozpocząć udaj się we wskazane miejsce i podejdź do domu, przed którym spotkasz farmera (2 na obrazku powyżej). Podejdź do niego i rozpocznij rozmowę. Okaże się, że mężczyzna poprosi o pomoc przy oprysku pola. Jeśli chcesz pomóc farmerowi, to przyjmij zlecenie wybierając opcję Akceptuj zadanie.

012
Napełnianie cysterny wodą.

Na jego wykonanie będziesz miał 24 wirtualne godziny (czas jest widoczny w prawym górnym narożniku ekranu), a jeśli się powiedzie, to otrzymasz 10 tysięcy Euro. Pierwszą czynnością jest podłączenie do ciągnika cysterny, którą niedawno kupiłeś (najlepiej podjechać z nią od razu do farmera jeszcze przed rozpoczęciem misji).

Następnie udaj się w stronę wskaźnika pokazującego źródło wody. Po dotarciu na miejsce ustaw cysternę (1 na obrazku powyżej) w odpowiednim miejscu zaznaczonym przez kontur, a potem wybierz opcję Przenieś (2 na obrazku powyżej). Po chwili cysterna napełni się wodą (3 na obrazku powyżej).

013
Napełnianie zbiornika wodą oraz korzystanie z opryskiwacza.

Wróć z nią na północ w pobliże sadu farmera, któremu pomagasz. We wskazanym przez znacznik miejscu znajduje się zbiornik (1 na obrazku powyżej). Ustaw się przy nim cysterną (2 na obrazku powyżej), po czym przelej zawartość do zbiornika (3 na obrazku powyżej).

Kiedy skończysz odłącz cysternę i zacznij jechać w kierunku wskazanego przez znacznik opryskiwacza, który wcześniej zakupiłeś. Udaj się z nim do miejsca, gdzie napełnisz opryskiwacz nawozem (po dotarciu na miejsce wybierz opcję Nawóz, płacąc przy tym odpowiednią cenę).

Teraz udaj się na skraj sadu i wykonaj następujące czynności:

  • Ustaw ciągnik między dwoma rzędami drzew (4 na obrazku powyżej).
  • Włącz opryskiwacz (5 na obrazku powyżej).
  • Zacznij jechać przed siebie opryskując drzewa z prawej i lewej strony (6 na obrazku powyżej).
  • Opryskane drzewa są zaznaczane na mini-mapie niebieskim kolorem (7 na obrazku powyżej).
  • Całkowity postęp oprysku jest widoczny z prawej strony (8 na obrazku powyżej).

Wystarczy teraz jeździć między kolejnymi rzędami drzew, aż opryskasz odpowiednią ich ilość (pasek postępu misji jest widoczny na górze ekranu - kiedy cały zapełni się na zielono osiągniesz zakładany cel). Kiedy skończysz zadanie automatycznie się zakończy, a konto zasili 10 tysięcy Euro.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pure Farming 2018 - transport

Poznaj maszyny, dzięki którym możesz transportować różne towary.

Pure Farming 2018 - ciągniki i traktory

Zobacz, jakimi maszynami możesz pokierować w trakcie prac na farmie.