Xbox One może w przyszłości oficjalnie obsługiwać modyfikacje od graczy - wynika z opublikowanego przez Microsoft ogłoszenia o pracę.

Firma poszukuje „starszego menedżera programu”. Do zadań osoby na tym stanowisku należałoby przygotowanie „usług, narzędzi i doświadczeń”, które pozwoliłyby deweloperom w grach dostępnych na konsoli koncernu z Redmond implementować mody.

01
Na Xbox One pojawi się więcej modów?

Microsoft chce, by „społeczności zaangażowanych fanów” mogły tworzyć oraz dzielić się „niesamowitymi” modyfikacjami. Jednocześnie zaznaczono, że dołożone zostaną starania, aby nie pojawiały się obraźliwe treści.

Ogłoszenia nie należy oczywiście traktować jako formalnej zapowiedzi. Sugeruje jednak, że branżowy gigant ma plany związane z modami. Niewykluczone, że powstanie program pozwalający na łatwe instalowanie elementów od fanów w tytułach wydawanych na PC z Windowsem 10 i Xbox One.

Warto przy tym zaznaczyć, że na konsoli z Redmond modyfikacje są obecne od jakiegoś czasu, choć w mocno ograniczonej formie. Wybrane projekty pochodzące z komputerów osobistych otrzymały The Elder Scrolls 5: Skyrim i Fallout 4, a także Farming Simulator 17.

W Fallout 4 na Xbox One dostępne są wybrane mody z PC

Oficjalne wsparcie Xbox One dla modyfikacji mogłoby jednak znacząco uprościć tworzenie oraz udostępnianie treści autorstwa graczy. Te zaś na PC cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza, że fani nie tylko wprowadzają dodatkowe elementy i funkcje, ale i usprawniają wadliwe produkcje.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Xbox ma coś do udowodnienia na E3 - uważa branżowy ekspert

Microsoft musi skoncentrować się na grach.

Analityk: następca Xbox One zadebiutuje w 2020 roku

Wcześniej ukażą się Gears of War 5 i Halo 6.

Microsoft szuka ludzi do prac nad nową konsolą Xbox

Specjalistów od pamięci i dysków twardych.