Minit to niezależna gra zmierzająca na PC - ma zadebiutować w pierwszej połowie 2018 roku. Otrzymaliśmy dostęp do wczesnej wersji i prezentujemy fragmenty rozgrywki.

Twórcy przygotowali dosyć nietypowy gameplay. Musimy bowiem nieustannie się śpieszyć. Jak sugeruje nazwa, na wykonywanie różnych czynności często mamy tylko minutę.

Co 60 sekund bohater umiera i odradza się w punkcie startowym - czy też w kolejnych odblokowywanych punktach kontrolnych. Każde kolejne podejście do większa wiedza o świecie i misjach, dzięki czemu robimy coraz większe postępy.

Zdobywamy między innymi przedmioty, które pozwalają pokonywać kolejne przeszkody. Dzięki temu możemy odwiedzać inne lokacje i kontynuować przewagę, ale ograniczenie czasowe nie znika.

Podczas gry spotykamy różne postacie. Oprawa przywodzi na myśl technologię jeszcze sprzed czasów NES-a - to bardziej Atari. Muzykę idealnie dopasowano do stylu grafiki.

Nie wiadomo jeszcze, czy Minit trafi na konsole. Grę wydaje Devolver Digital, więc ujawnienie kolejnych platform docelowych jest całkiem prawdopodobne.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały