Video: Gramy w Minit. Niezależny wyścig z czasem

Retro pełną gębą.

Minit to niezależna gra zmierzająca na PC - ma zadebiutować w pierwszej połowie 2018 roku. Otrzymaliśmy dostęp do wczesnej wersji i prezentujemy fragmenty rozgrywki.

Twórcy przygotowali dosyć nietypowy gameplay. Musimy bowiem nieustannie się śpieszyć. Jak sugeruje nazwa, na wykonywanie różnych czynności często mamy tylko minutę.

Co 60 sekund bohater umiera i odradza się w punkcie startowym - czy też w kolejnych odblokowywanych punktach kontrolnych. Każde kolejne podejście do większa wiedza o świecie i misjach, dzięki czemu robimy coraz większe postępy.

Zdobywamy między innymi przedmioty, które pozwalają pokonywać kolejne przeszkody. Dzięki temu możemy odwiedzać inne lokacje i kontynuować przewagę, ale ograniczenie czasowe nie znika.

Podczas gry spotykamy różne postacie. Oprawa przywodzi na myśl technologię jeszcze sprzed czasów NES-a - to bardziej Atari. Muzykę idealnie dopasowano do stylu grafiki.

Nie wiadomo jeszcze, czy Minit trafi na konsole. Grę wydaje Devolver Digital, więc ujawnienie kolejnych platform docelowych jest całkiem prawdopodobne.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami