PUBG - pierwsze spojrzenie na nową mapę

Kolejna jeszcze w tym roku.

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds zaprezentowali nową mapę, która pojawi się w strzelance sieciowej. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w planach na 2018 rok jest jeszcze kolejna arena.

Motywem przewodnim nowego środowiska jest dżungla. Jak można zobaczyć na oficjalnej grafice - udostępnionej na stronie PUBG - z innymi graczami zmierzymy się na powierzchni 4x4 km. Mapa jest więc cztery razy mniejsza niż poprzednie - Miramar i Erangel.

mapa
Czy graczom dżungla spodoba się bardziej niż pustynia Miramar?

- To będzie znacznie bardziej intensywna i szybka rozgrywka - tłumaczy Brendan Greene, dyrektor kreatywny. - Mapa charakteryzuje się większą gęstością zaludnienia i krótszą rozgrywką. Chcemy ją oddać w wasze ręce jak najwcześniej - dodaje.

Nowe środowisko będzie można sprawdzić w następnym miesiącu na serwerach testowych.

Nie wiadomo, czy mapa zaoferuje rozgrywkę dla stu, czy mniejszej liczby graczy. Jednak skoro mowa o „większej gęstości”, zasady prawdopodobnie się nie zmienią.

pu
Bluehole robi co może - konkurencja PUBG rośnie w siłę

Studio Bluehole planuje w bieżącym roku udostępnić jeszcze jedną nową arenę - tym razem o standardowej powierzchni 8x8 km. Nie ujawniono jednak żadnych dodatkowych informacji.

Twórcy udoskonalają też pomniejsze aspekty produkcji. Przemodelowano system penetracji pocisków - od teraz będzie można trafić więcej niż jeden cel w linii prostej. W planach są również nowe tryby, pojazdy i system gestów postaci.

Dodatkowo, gra otrzyma nowe animacje - zarówno w trybie FPP jak i TPP - a budynki doczekają się odświeżonych tekstur. System lotów ze spadochronem zmieni się na bardziej responsywny.

Zespół pracuje też nad zwiększeniem stabilności gry i zabezpieczeniami przed oszustami, jednak szczegółów nie ujawniono.

Powyższe informacje potwierdzają nasze doniesienia z lutego, jednak gracze spekulowali wtedy o mapie zimowej.

PUBG to strzelanka sieciowa typu battle royale. Gracze na wciąż pomniejszającym się terenie walczą o przetrwanie i porozrzucane po mapie zasoby. Choć to nie pierwsza produkcja tego typu, to uważana jest za tę, która mocno spopularyzowała gatunek.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami