Elder Scrolls 6 ukaże się w 2018 roku - uważa znany analityk

Niespodzianka od Bethesdy?

Bethesda wielokrotnie zapewniała, że prace nad Elder Scrolls 6 jeszcze nie ruszyły. Analityk branżowy Michael Pachter jest jednak przekonany, że gra ukaże się w tym roku.

Ekspert z amerykańskiego Wedbush Morgan o tytule wspomniał na Twitterze, komentując artykuł serwisu GameIndustry. W tekście dziennikarze uznali, że wcześniejsza premiera Call of Duty Black Ops 4 to chęć uniknięcia bezpośredniej rywalizacji z Red Dead Redemption 2.

01
Skyrim doczeka się kontynuacji?

„Będąc szczerym, próbują [Activision - dop. red.] także zejść z drogi kolejnej części Battlefield i Elder Scrolls 6 (czy ja naprawdę napisałem ES6??)” - napisał Pachter.

Nie wiadomo jednak, na ile powyższa opinia jest podparta zweryfikowanymi faktami. Nie można wykluczyć, że znany analityk branżowy się myli lub żartuje ze społeczności graczy.

Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy ekspert publicznie mówi, że Elder Scrolls 6 powstaje. W grudniu w rozmowie z serwisem GamingBolt stwierdził, że Bethesda przygotowuje kolejną odsłonę cyklu RPG, ale wówczas nie wiedział, kiedy tytuł ujrzy światło dzienne.

Tezy eksperta stoją jednak w sprzeczności z wypowiedziami przedstawicieli Bethesdy. Wiceszef firmy do spraw marketingu i PR w czerwcu ubiegłego roku podkreślił, że prace nad następną częścią serii jeszcze się nie rozpoczęły. Niedawno zaś powtórzył swoje słowa.

Oczywiście istnieje możliwość, że wydawca wprowadza graczy w błąd, by zaskoczyć nieoczekiwaną zapowiedzią na tegorocznym E3. Spółka mogłaby zaprezentować grę podczas targów i wydać produkcję kilka miesięcy później.

Podobną taktykę Bethesda obrała w przeszłości. Najświeższym przykładem jest The Evil Within 2 - horror od studia Tango Gameworks ujawniono w czerwcu, zaś produkcja zadebiutowała w październiku.

Ostatnią odsłoną Elder Scrolls jest Skyrim. Gra z 2011 roku doczekała się odświeżonej wersji 5 lat później. W 2017 roku na PlayStation 4 ukazała się też edycja przystosowana do gogli wirtualnej rzeczywistości od Sony.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami