Activision ogłosiło, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, czyli remaster pierwszych trzech odsłon serii, zadebiutuje 10 lipca na Nintendo Switch, Xbox One i PC.

Informacja o przeniesieniu produkcji na konsolę japońskiego giganta pojawiła się na prezentacji Nintendo Direct. Tam też pokazano krótki fragment rozgrywki.

Niedługo po tym wydawca potwierdził również wersje na sprzęt Microsoftu i komputery osobiste.

Wieści potwierdzają nasze doniesienia z początku lutego, kiedy pojawiły się nieoficjalne informacje o przeniesieniu gry na dodatkowe platformy.

Nadchodząca premiera to debiut sympatycznego borsuka workowatego na PC. Na konsolach Microsoftu i Nintendo, Crash pojawił się ostatnio dekadę temu.

N. Sane Trilogy sprzedało się na PlayStation 4 znacznie lepiej niż przewidywało Activision, nie dziwi więc decyzja o rozszerzeniu oferty.

Nabywcy N. Sane Trilogy otrzymają odświeżone wersje Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, and Crash Bandicoot 3: Warped. Postarano się o ulepszenie modeli, tekstur, animacji i przerywników filmowych. Ponadto dialogi nagrano od nowa i przygotowano usprawniony system zapisów.

„Twórcy skutecznie odtwarzają wszystkie cechy budujące charakter kultowej serii, dzięki czemu poczciwy Crash powraca w dobrym stylu” - czytamy w naszej recenzji.

W 2019 roku ma się ukazać kolejna część serii. Activision opracowało rzekomo pięcioletni plan dla marki. Informacje te są jednak nieoficjalne.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.