Nintendo w 2018 roku wyprzedzi Microsoft - przewidują analitycy

Sony pozostanie liderem.

Nintendo zdobędzie w 2018 roku większy udział w rynku konsolowym niż Microsoft - wynika z analiz specjalistów. Wszystko dzięki doskonale sprzedającej się konsoli Switch.

Dane udostępnione przez firmę IHS Markit ujawniają, że w ubiegłym roku wydano ponad 10 mld dol. na sprzęt, oprogramowanie i usługi marki Xbox, a Nintendo może się pochwalić wynikiem na poziomie 8 mld.

W porównaniu z 2016 rokiem, japoński gigant niemal podwoił tę liczbę, natomiast na produkty i usługi koncernu z Redmont wydajemy z roku na rok coraz mniej (dzięki, GamesIndustry).

zelda
Nintendo ma powody do dumy

Na sukces i wzrost znaczenia Nintendo wpływ miało wydanie Switcha, ale również premiera odświeżonej wersji konsoli SNES i wciąż dobrze zarabiający 3DS.

Patrząc w niedaleką przyszłość, analitycy przewidują, że w bieżącym roku klienci wydadzą na japońską firmę 11 mld dol. Dla Microsoftu oczekuje się spadku i wyniku równego 9 mld dol.

Biorąc pod uwagę, że Xbox One i PlayStation 4 wchodzą obecnie w późniejszy okres życia sprzętu, wzrost znaczenia Switcha stanie się jeszcze bardziej wyraźny - informują specjaliści. Nie oznacza to jednak, że Sony straci swoją pozycję - firma utrzyma się na pierwszym miejscu, z największym udziałem na rynku konsol. Dominujący koncern zarobi w tym roku prawdopodobnie nieco mniej niż w ubiegłym, jednak wciąż będzie to liczba przekraczająca 20 mld dol.

Analitycy prognozują, że globalne wydatki na wszystkie konsole, gry i usługi sięgną w 2018 roku 42 mld dol. To o miliard więcej w porównaniu do ubiegłych dwunastu miesięcy i o 7 mld więcej niż w roku 2016. Mimo największego od 7 lat wzrostu, trudno będzie pobić wynik z 2008 roku, kiedy wraz z premierą Wii, rynek osiągnął wartość 56 mld dol.

Na Switchu ląduje coraz więcej znaczących tytułów. Kilka dni temu informowaliśmy, że na konsolę prawdopodobnie trafi Diablo 3.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami