Geralt z serii Wiedźmin w innej grze? Sugeruje CD Projekt

Postać może trafić do Soulcalibur 6.

Przedstawiciel CD Projekt Red zasugerował, że główny bohater serii Wiedźmin - Geralt z Rivii - może trafić do innej produkcji, niepowiązanej z cyklem osadzonym w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Odpowiedzialny w polskim studiu za kontakt ze społecznością fanów Marcin Momot opublikował na Twitterze nietypowy wpis dotyczący postaci Białego Wilka.

01
Geralt przyjmie zlecenie na wojowników z Soulcalibur 6?

„Co jeżeli Geralt po raz pierwszy opuściłby serię Wiedźmin, by pojawić się w jednej z gier, która zadebiutuje w tym roku?” - zapytał członek zespołu.

Niewykluczone więc, że bohater serii Wiedźmin zanotuje gościnny występ w innym tytule. Na razie jednak nie wiadomo, o jakiej produkcji mowa - przynajmniej oficjalnie.

Serwis LetsPlayVideoGames twierdzi, że Rzeźnik z Blaviken zawita do zapowiedzianej jakiś czas temu bijatyki Soulcalibur 6. Dziennikarze podkreślają, że informację na ten temat uzyskali kilka tygodni temu, ale dotychczas nie byli w stanie zweryfikować wiarygodności źródła.

W momencie, gdy Momot udostępnił na Twitterze wspomniany wpis, redakcja portalu uznała, że coś rzeczywiście może być na rzeczy i podjęła decyzję o ujawnieniu rewelacji. Nadal trzeba pamiętać, że doniesienia niekoniecznie muszą znaleźć pokrycie w rzeczywistości.

Seria Soulcalibur słynie jednak z gościnnych występów. W piątej odsłonie pojawił się na przykład Ezio Auditore z Assassin's Creed 2, a w czwartej części gracze mogli powalczyć Yodą i Darthem Vaderem z „Gwiezdnych wojen”.

Warto zaznaczyć, ze wydawcą cyklu bijatyk jest Bandai Namco, które odpowiada także za dystrybucję Wiedźmina 3 na terenie Europy Zachodniej, Australii i Nowej Zelandii. Nie byłaby więc to pierwsza współpraca między firmą a CD Projekt Red.

Soulcalibur 6 zadebiutuje w tym roku, choć dokładnej daty premiery nie ujawniono. Tytuł zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Oczywiście istnieją jeszcze inne opcje. Przykładowo Geralt mógłby trafić do Monster Hunter World w wersji PC. To o tyle możliwe, że w edycji PS4 gracze mogli skompletować kostium pozwalający przebrać prowadzonego bohatera za Aloy z Horizon Zero Dawn.

Analogiczną inicjatywę Capcom - we współpracy ze studiem CD Projekt Red - mógłby więc zorganizować dla posiadaczy komputerów osobistych. Tym bardziej, że na wspomnianej platformie gra z bestiami ukaże się dopiero jesienią.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami