Diablo 3 trafi na Nintendo Switch - potwierdzają źródła

Pan Ciemności zmierza na nową platformę.

Eurogamer dowiedział się, że Diablo 3 - dostępne na razie na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One - trafi na konsolę Nintendo Switch.

W ubiegłym tygodniu Blizzard opublikował na Twitterze krótki film przedstawiający oświetloną figurkę Pana Ciemności, przy czym światło było włączane i wyłączane. Nagranie ozdobiono krótkim komunikatem: „słodkie marzenia”.

01
Diablo 3 może pojawić się na Switch

Wiele osób uznało, że materiał odnosi się do wydania gry na konsoli Switch. Nazwa platformy Nintendo (także w polskim tłumaczeniu) oznacza „pstryczek”, co może symbolizować właśnie „pstrykanie” lampą.

Później jednak Blizzard oświadczył, że wideo jest jedynie „zabawnym filmikiem”, mającym na celu angażowanie społeczności fanów. Podkreślono, ze nie ma planów wydania Diablo 3 na urządzeniu japońskiego koncernu.

Informatorzy Eurogamera uważają jednak, że to nie jest prawda. Obecnie trwają podobno prace nad produkcją w wersji zmierzającej na Switch.

Nasze źródła nie były w stanie potwierdzić, czy posiadacze konsoli poza bazową grą otrzymają rozszerzenie Reaper of Souls i dodatek Rise of the Necromancer. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by nie pojawiły się na sprzęcie Nintendo.

Informatorzy podkreślają, że Blizzard był zaskoczony pojawieniem się wspomnianego filmu, ponieważ studio planuje zapowiedzieć nową edycję produkcji najwcześniej za kilka miesięcy. Niewykluczone, że nagranie udostępniono pod wpływem impulsu.

W przesłanym Eurogamerowi komunikacie przedstawiciel firmy nie chciał komentować powyższych doniesień. Stwierdził jedynie, że nie ma nic więcej do dodania w kwestii Diablo 3 na Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami