Top 10 zaskakujących sekretów GTA 5

Tajemnice Los Santos.

GTA 5 to bez dwóch zdań gra wyjątkowa, a nawet coś więcej - to niepowtarzalne zjawisko. Produkcja ukazała się w 2013 roku i odniosła sukces, ale nawet dziś bije rekordy popularności. W sumie sprzedano już ponad 90 milionów egzemplarzy.

Takie wyniki są oszałamiające, a jednocześnie uświadamiają, jaką siłę ma marka studia Rockstar. Podobnie zadziwiające jest też to, jak dużo easter-eggów udało się wpleść deweloperom do wszystkich odsłon cyklu - także do GTA 5.

W tym zestawieniu wybraliśmy te najciekawsze i najbardziej zaskakujące sekrety z nowej odsłony Grand Theft Auto. Koniecznie dajcie znać, czy natknęliście się na nie podczas zwiedzania Los Santos. Zachęcamy też do wymieniania w komentarzach innych interesujących tajemnic i easter-eggów, nie tylko w GTA 5, ale w całej serii.

10. Trójkąt Bermudzki

Niektórzy miłośnicy GTA Online odkryli pewien dziwny błąd, który wydaje się nawiązywać do słynnego mitu o Trójkącie Bermudzkim. Dla niezaznajomionych z tym terminem, krótkie wyjaśnienie - to nieduży obszar na Atlantyku, który łączy Portoryko, Florydę i wyspę Bermuda.

Obszar stał się obiektem fascynacji miłośników zjawisk paranormalnych i uznawany jest za miejsce, w którym w niewyjaśnionych okolicznościach giną okręty, choć w praktyce statystycznie wcale nie dochodzi tam do większej liczby katastrof niż w innych rejonach ocean.

Nikt jednak nie przejmuje się statystykami i mit pozostaje żywy. Podobny obszar znajduje się w GTA 5 - chodzi o rejon pomiędzy Paleto Bunker, lokacją Yacht Series A i północnym krańcem Paleto Bay. Obszar oznaczono na mapie.

paleto_triangle

Okazuje się, że w tej właśnie lokacji dzieje się coś niezwykłego. Wystarczy wpłynąć do tego trójkąta za sterami dowolnej łodzi, a pojazd zniknie - natomiast gracz zostanie przeniesiony na wybrzeże nie tylko bez maszyny, ale i bez przedmiotów.

Wielu graczy potwierdza tę teorię. Błąd występuje nawet podczas wykonywania misji, a także kiedy przelatujemy nad obszarem za sterami samolotu. Koniecznie dajcie znać, czy sami sprawdziliście ten specyficzny bug - prawdopodobnie zamierzony przez twórców.

Na kolejnej stronie zajmiemy się natomiast pewnym znanym raperem.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami