Microsoft ujawnił szczegóły na temat kolejnej aktualizacji oprogramowania Xbox One. Konsola otrzyma między innymi funkcję pozwalającą na zdalną rozgrywkę za pomocą PC.

Warto zaznaczyć, że podobna opcja od kilku lat dostępna jest na PS4. W produkcje uruchamiane na platformie Sony można grać nie tylko na komputerach osobistych, ale i przenośnej PS Vita.

W przypadku Xbox One tak zwane Remote Play zadziała jednak w nieco inny sposób niż u konkurencji - z wykorzystaniem służącej do transmitowania rozgrywki w internecie aplikacji Mixer. Prowadzący relację otrzymają możliwość oddania kontroli nad grą swoim widzom.

Zainteresowani użytkownicy będą mogli sterować bohaterem za pośrednictwem pada lub wirtualnych przycisków wyświetlanych na ekranie.

01
Z pomocą aplikacji Mixer, w gry uruchamiane na Xbox One będzie można grać na PC

Aktualizacja wprowadzi także obsługę rozdzielczości 1440p dla modeli Xbox One S i Xbox One X oraz odświeżony interfejs przeglądarki Microsoft Edge, która z kolei pozwoli na pobieranie i wgrywanie plików. Do tego opcja organizowania otwartych turniejów.

W planach jest też nowa zakładka w bibliotece gier - sekcja wyświetli tytuły uzyskane dzięki ofercie Games with Gold. Pojawi się również funkcja ustawienia poziomu głośności muzyki odtwarzanej w tle podczas rozgrywki oraz szereg poprawek dotyczących działania klubów.

Pełna lista przygotowywanych zmian i nowości opublikowano na blogu Xbox Wire.

Data premiery aktualizacji nie jest na razie znana. Na razie dostępna jest tylko dla użytkowników Inside - usługi przeznaczonej do testowania nadchodzących opcji.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.