Far Cry 5 - nasze wrażenia i gameplay

Prosto z PS4.

Niedawno mieliśmy okazję przetestować Far Cry 5 - na miesiąc przed premierą zaplanowaną na 27 marca. Przy okazji nagraliśmy też fragmenty rozgrywki z wersji na konsolę PS4.

Prezentujemy gameplay - z różnych misji i miejsc - przedstawiając przy okazji pierwsze wrażenia.

W piątej (jeżeli liczyć tylko numerowane części) odsłonie serii Far Cry wybieramy się do stanu Montana, gdzie kontrolę nad miejscową ludnością w jednym z regionów stopniowo przejmuje niebezpieczny kult.

Na miejsce wysłani zostają agenci FBI - główny bohater to jeden z nich. Po raz pierwszy w historii serii możemy wybrać płeć postaci i edytować jej wygląd w kreatorze.

Zobacz: Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Fundamenty rozgrywki pozostają niezmienione w stosunku do Far Cry 3 oraz Far Cry 4, ale niektóre elementy zostały zmodyfikowane. Nie musimy już aktywować wież radiowych, by odsłaniać kolejne obszary na mapie.

Jest też garść nowości - jak choćby samoloty, system kompanów pomagających nam w walce, czy nawet możliwość ukończenia całej kampanii w kooperacji z jednym znajomym.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami