Wraz z zakończeniem poprzedniego zadania, Na tropie, uruchamiamy kolejny. Dzięki informacjom uzyskanym od Śmierdziela możemy udać się do kolejnego punktu, z którym związani są bandyci odpowiedzialni za rzeź w Neuhofie. Ruszamy więc na północ od miejsca, w którym zakończyliśmy poprzednią misję.

Po dotarciu na miejsce rozejrzyj się po najbliższej okolicy. Musisz porozmawiać z wieśniakiem w stroju młynarza (1). Dopytaj go o wszystkie możliwe szczegóły, rozmowa nie będzie stanowić problemu. Mężczyzna nakieruję cię na siostrę Tymka, Mirkę (2). Powinieneś znaleźć ją gdzieś na terenie podwórza, prawdopodobnie - jeśli jest dzień - przed domem.

kingdom_come_deliverance_poradnik_039
Uzyskanie informacji o Tymku nie będzie trudne, wystarczy porozmawiać z dwiema postaciami z okolic młyna.

W rozmowie z Mirką możesz spróbować zastosować retorykę, chociaż jeżeli nie rozwinąłeś tej umiejętności wcześniej, możesz mieć problem. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na groźbę, co powinno sprawić, że dziewczyna zechce zdradzić więcej szczegółów. Potrzebujecie do tego odosobnienia, dlatego udaj się z nią za młyn.

Mirka zdradzi, że Tymek ukrywa się w majątku Kolbenów, niedaleko Merchojedów. Niestety, pomimo zachowania szczególnej ostrożności, wasza rozmowa zostanie podsłuchana. Zaczepi cię grupa zbirów, która również szuka Tymka. W tym momencie masz dwie opcje:

  • zdradzić położenie mężczyzny i udać się razem z bandytami, co będzie skutkować śmiercią Tymka
  • spróbować okłamać mężczyzn, co prawdopodobnie skończy się fiaskiem i pojedynkiem, w którym jedynie ucieczka może cię uratować.

W zależności od dokonanego wyboru i tak dotrzesz do Tymka. Jeśli zdradziłeś jego położenie, nie próbuj go uratować. W walce z czterema przeciwnikami nie masz zbyt dużych szans. Zabicie Tymka nie jest jednoznaczne z niepowodzeniem misji. Możesz nawiązać współpracę z bandytami, co może być kluczowe dla dalszych losów Henryka.

Gdy Tymek ujdzie jednak z życiem, a ty okłamiesz, pokonasz lub uciekniesz od zbirów, porozmawiaj z poszukiwanym, dzięki czemu uzyskasz informację o miejscu, gdzie znajduje się obóz bandytów. Aby sfinalizować misję, udaj się na północ do wojskowego obozu, gdzie zdasz raport panu Radzikowi.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko