Wiedźmin 3: Dziki Gon - tryb HDR dla wersji PS4 Pro nadal w planach

Twórcy przepraszają „za ciszę”.

CD Projekt Red zapewnia, że aktualizacja wprowadzająca do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PS4 Pro obsługę trybu HDR nadal jest w planach.

Zaimplementowanie funkcji na mocniejszym modelu konsoli firmy Sony zapowiedziano w grudniu ubiegłego roku. Dotychczas jednak deweloperzy milczeli na ten temat, przez co niektórzy zaczęli obawiać się, że ostatecznie zrezygnowano z dodania opcji.

01
Wiedźmin 3 w wersji PS4 Pro wkrótce wyładnieje

Za pośrednictwem serwisu Twitter jeden z graczy o losy aktualizacji zapytał Marcina Momota, który w polskim studiu odpowiada za kontakt ze społecznością. W odpowiedzi pracownik CD Projekt Red przeprosił „za ciszę”, obiecując, że więcej informacji twórcy ujawnią „w przyszłym tygodniu”.

HDR jest trybem graficznym pozwalającym wyświetlać - na telewizorach z rozdzielczością 4K - szerszy zakres kolorów. Funkcja sprawia, że na ekranie widoczne są jaśniejsze akcenty oraz głębsza czerń, co przekłada się na naturalniejsze barwy.

Wspomniana opcja dostępna jest już w produkcji w wersji Xbox One X. Na platformie Microsoftu zadebiutowała w grudniu ubiegłego roku.

Warto przy okazji zaznaczyć, że w październiku Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał pierwszą aktualizację dedykowaną PS4 Pro. Autorzy wprowadzili obsługę rozdzielczości 4K oraz szereg technicznych usprawnień.

CD Projekt Red obecnie pracuje nad kolejnym dużym projektem - Cyberpunk 2077. Niedawno szefowie studia podkreślili, że przygotowując nową grę deweloperzy dysponują większą swobodą twórczą niż w przypadku przygód Geralta z Rivii.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami