PlayStation 5 ukaże się w 2020 roku? Tak uważa analityk

Przewidywania eksperta.

Bazowy model PS4 dostępny jest na rynku od ponad czterech lat, więc niektórzy zaczęli zastanawiać się, kiedy zadebiutuje pełnoprawna następczyni konsoli. Analityk branżowy Mat Piscatella uważa, że nieprędko.

W rozmowie z serwisem GamingBolt ekspert z amerykańskiej firmy NPD twierdzi, że PlayStation 5 najwcześniej ukaże się w 2020 roku. Swoje prognozy opiera na dotychczasowych danych.

01
Sony nie ma powodów, by wydawać PS5 przed 2020 rokiem

Piscatella zwraca uwagę na dobre wyniki PS4. Niedawno poinformowano, że do sklepów na całym świecie wysłano do tej pory 76,5 miliona egzemplarzy sprzętu - zarówno w podstawowej wersji, jak i Pro.

Analityk dodaje, że w przyszłym roku platforma najprawdopodobniej poradzi sobie nieco gorzej niż w bieżącym, choć rezultaty nadal powinny być wysokie - głównie dzięki stosowanej strategii cenowej oraz grom.

Niewykluczone też, że Sony ma w zanadrzu jeszcze kilka nieogłoszonych tytułów powstających z myślą o PS4. Poza tym część już zapowiedzianych pozycji - pokroju Death Stranding - wciąż nie ma wyznaczonej daty premiery. Nowe produkcje mogą zaś zachęcić kolejnych graczy do kupna konsoli.

Innymi słowy, japoński koncern nie ma powodów, aby szybko wydać PlayStation 5. Firma zapewne skoncentruje swoje wysiłki na następnych grach oraz rozwoju „czwórki”.

02
PS4 i PS4 Pro nadal radzą sobie bardzo dobrze

Oczywiście trzeba pamiętać, że tezy Piscatelli są tylko prognozami, które niekoniecznie muszą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Sam zaznacza, że może się mylić, przypominając, że w przeszłości był wielokrotnie „zaskakiwany” przez wydawców, więc czeka na rozwój sytuacji.

Warto przypomnieć, że podobne zdanie ma inny analityk branżowy - Michael Pachter z Wedbush Morgan. Ekspert przewiduje, że premiera PS5 może nastąpić w 2020 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami