Lauren S. Hissrich, producentka wykonawcza powstającego dla platformy Netflix serialu Wiedźmin, przyznała przed weekendem na Twitterze, że ukończyła pierwszą wersję scenariusza pilotażowego odcinka przygód Geralta.

„Według mnie udane adaptacje wymagają dwóch fundamentalnych rzeczy. Po pierwsze, uszanowanie oryginalnego dzieła, a po drugie, dostosowania pracy, by pasowała do nowego formatu” - mówiła ostatnio Hissrich w sesji pytań i odpowiedzi na temat serialu.

Serial Wiedźmina został zapowiedziany przez Netflix w ubiegłym roku, a jednym z głównych inicjatorów był Tomasz Bagiński, który pierwotnie chciał nakręcić w USA pełnometrażowy film fabularny o Geralcie. Za produkcję odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Obecnie nie są znane żadne dodatkowe szczegóły, jak choćby aktorzy, którzy zagrają w serialu, ani data premiery. Jest prawdopodobne, że pierwszy sezon rozpocznie się od opowiadań wiedźmińskich.

Sama Lauren S. Hissrich jest producentem wykonawczym (ang. showrunner) oraz autorką pilotażowego scenariusza. Jakiś czas temu przez przypadek ujawniła mapę, która może świadczyć o miejscach akcji serialu. Nie jest wiadomo, kto będzie reżyserem pilota, ale wybrane odcinki wyreżyseruje także Tomasz Bagiński.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.