Użytkownik Reddita o pseudonimie xXEdgy13YrOldXx umieścił na forum kompilację zdjęć przedstawiającą budynki w Kingdom Come: Deliverance zestawione z ich realnymi pierwowzorami.

Twórcy gry przywiązali ogromną wagę do jak najlepszego przedstawienia lokacji z początku XV wieku, jednak nie wiązało się to jedynie ze odtworzeniem wyglądu zabytków.

Autorzy musieli wziąć pod uwagę, że wiele budowli zmodernizowano, a niektóre są częściowo zniszczone. Odwzorowanie obiektów wymagało więc skorzystania ze źródeł historycznych.

red
Porównanie obiektów. Z lewej strony budynki w aktualnym stanie, z prawej - ich odpowiedniki w grze

Publikację użytkownika xXEdgy13YrOldXx udostępniło na oficjalnym Twitterze Deep Silver - wydawca Kingdom Come: Deliverance.

Dodatkowo czeski portal Lupa poinformował, że gra osiągnęła sprzedaż na poziomie jednego miliona egzemplarzy.

- Jeżeli wziąć pod uwagę wszystkie platformy i kanały dystrybucji, to osiągnęliśmy wynik równy milionowi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedział Martin Fręvaldskę, prezes Warhorse w rozmowie z portalem Lupa.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

Kingdom Come: Deliverance to średniowieczne RPG pozbawione magii i fantastycznych stworzeń. W grze kierujemy prostym synem kowala. Henryk nie posiada żadnych nadprzyrodzonych zdolności i to na graczu ciąży odpowiedzialność nauczenia go sztuki walki, a nawet czytania. Produkcja posiada szereg odniesień chociażby do Wiedźmina czy „Gry o Tron”.

Gra stawia na realizm i oferuje niestandardowe dla nowoczesnych gier rozwiązania. Przykładowo, żeby zapisać grę, należy czekać na punkt kontrolny w misjach, przespać się na łóżku lub wypić specjalny napój. Rozgrywkę można sobie ułatwić korzystając z modyfikacji lub komend wiersza poleceń.

Twórcy ujawnili niedawno, że kolejna aktualizacja oznaczona numerem 1.3 wprowadzi opcję zapisu przy wyłączeniu gry.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.