W opinii wielu graczy oprawa graficzna Kingdom Come: Deliverance stoi na wysokim poziomie. Niektórzy uważają jednak, że w porównaniu do wersji beta w grze doszło do tak zwanego „downgrade'u”, czyli obniżenia jakości warstwy wizualnej.

Użytkownik rosyjskiego forum Shazoo o pseudonimie design3d opublikował trzy screenshoty porównawcze. Obrazki przedstawiają te same lokacje w takich samych warunkach atmosferycznych, ale pochodzące z dwóch różnych wydań tytułu.

01
Po lewej wersja beta z 2016 roku, a po prawej finalna odsłona

W obu przypadkach wybrano najwyższe ustawienia graficzne - ultra. Z ilustracji wynika jednak, że finalna odsłona produkcji wygląda nieco gorzej niż wersja beta, udostępniona osobom, które wsparły projekt na Kickstarterze (dzięki, DSO Gaming).

02
Po lewej wersja beta z 2016 roku, a po prawej finalna odsłona

Najbardziej dostrzegalna różnica widoczna jest w kwestii oświetlenia, którego jakość znacznie zmniejszono. Poza tym zamieniono tekstury roślinności, której zagęszczenie także uległo obniżeniu.

Gracze, którzy mieli okazję zapoznać się z Kingdom Come: Deliverance w wersji beta zaznaczają jednak, że produkcja nie działała wówczas zbyt dobrze. Niewykluczone więc, że twórcy zdecydowali się na „downgrade” grafiki, aby zwiększyć płynność gry.

03
Po lewej wersja beta z 2016 roku, a po prawej finalna odsłona

Obecnie deweloperzy ze studia Warhorse pracują nad kolejną - oznaczoną numerem 1.3 - aktualizacją tytułu. Zamierzają wprowadzić między innymi funkcję „zapisz i wyjdź”, która pozwoli zachowywać stan rozgrywki przy kończeniu zabawy.

Autorzy poprawią też kradzieże kieszonkowe, które w opinii części osób są zbyt trudne. Udoskonalą również sterowanie padem w trakcie otwierania zamków w drzwiach i skrzyniach.

Kingdom Come jest dostępne na PC, PS4 i Xbox One od 13 lutego. To średniowieczne RPG stawiające na realizm, a nie elementy fantastyczne. Historia skupia się na synu kowala, który chce pomścić rodzinę i zostać rycerzem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki