Dark Horse - wydawca komiksów produkujący też figurki z gier oraz filmów - stworzył statuetkę przedstawiającą Geralta biorącego kąpiel w balii.

Figurkę zaprezentowano na Nowojorskich Targach Zabawek w zeszłym tygodniu. Jak informuje Polygon, przedstawiciele firmy Dark Horse i CD Projekt RED nie są w stu procentach zadowoleni z obecnego projektu. Być może chodzi jedynie o ostateczny wygląd, a może firmy zastanawiają się czy w ogóle uruchomić produkcję.

g2
Nie wiadomo czy figurka znajdzie się w sprzedaży. Źródło: Polygon.

Nie podano żadnych informacji dotyczących prawdopodobnej daty premiery produktu. Twórcy zaznaczyli dodatkowo, że paleta barw może w przyszłości ulec zmianie.

Figurka jest nawiązaniem do jednej z początkowych scen trzeciej odsłony serii gier o Wiedźminie. Geralt bierze kąpiel w balii gorącej wody, ale chwila relaksu kończy się, gdy Yennefer uświadamia Białemu Wilkowi, że powinien potrenować z Ciri.

Statuetka zaprezentowana w Nowym Jorku to nie jedyne dzieła Dark Horse zainspirowane uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Firma jest wydawcą serii komiksów o Wiedźminie, a także twórcą innych figurek przedstawiających postaci z Dzikiego Gonu. W ofercie są chociażby Geralt, Ciri, Yennefer, Triss, Jaskier czy Shani.

figurki
Z każdą figurką otrzymujemy podstawkę

Dark Horse tworzy też statuetki z The Legend of Zelda i serialowej Gry o Tron.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz