Ubisoft zamierza rozwijać Rainbow Six Siege przez kolejne 10 lat

Jest też gameplay z wydarzenia Outbreak.

Twórcy Rainbow Six Siege mają długoterminowe plany związane z grą. W trakcie zorganizowanych w miniony weekend finałów zmagań Six Invitational ujawnili, że zamierzają rozwijać strzelankę przez kolejne dziesięć lat.

- Kilka razy już mówiliśmy, że chcemy, by ostateczna liczba dostępnych operatorów wynosiła 100. Obecnie mamy 36 postaci. Rok 3 wprowadzi kolejnych osiem - wyjaśnia Alexandre Remy z Ubisoftu.

01
Finka - nowa bohaterka, która wkrótce pojawi się w grze

- Podkreślamy to głośno - nie ma w planach kontynuacji. Będziemy obecni przez dziesięć następnych lat. Spodziewajcie się więc jeszcze więcej Rainbow 6 w waszym życiu - dodaje (dzięki, VG247).

Decyzja wydawcy o dalszym wspieraniu gry i rezygnacji z tworzenia bezpośredniego sequela nie jest jednak niespodzianką. Podczas Six Invitational ujawniono, że dotychczas z produkcją zapoznało się 27 milionów osób. Oczywiście wynik nie oznacza właściwej sprzedaży, jako że uwzględniono też graczy, którzy wypróbowali tytuł w ramach darmowych weekendów, choć robi wrażenie.

Gra popularność zawdzięcza między innymi nietypowemu modelowi biznesowemu. Treści pokroju map czy trybów są darmowe, a kolejnych operatorów odblokowuje się za pomocą wirtualnej waluty gromadzonej w trakcie rozgrywki lub kupowanej za prawdziwe pieniądze.

Na turnieju pokazano także pierwszy gameplay z Outbreak - nastawionego na kooperację wydarzenia, które oficjalnie rozpocznie się 6 marca, a potrwa do 3 kwietnia. Warto zaznaczyć, ze na PC - na serwerach testowych - dostępne będzie już od jutra.

W ramach akcji maksymalnie trójka graczy stawi czoła sterowanym przez sztuczną inteligencję mutantom. Nie obejdzie się bez wykonywania zróżnicowanych celów przygotowanych przez twórców.

W zaprezentowanym fragmencie uczestnicy zmagań najpierw muszą dotrzeć do laboratorium, a później uratować i ewakuować niejakiego doktora Mackintosha. Konieczna jest przy tym współpraca z towarzyszami.

Outbreak jest elementem pierwszego sezonu trzeciego roku funkcjonowania Rainbow Six Siege. W trakcie startującego 6 marca okresu autorzy wprowadzą także do gry dwie kolejne postacie - Finkę z Rosji i Liona z Francji.

W planach jest również szereg zmian - przykładowo wszystkie dodatki do broni będą dostępne od początku. Poza tym posiadacze najtańszej - startowej - edycji gry natychmiastowo odblokują teraz sześciu, a nie czterech, operatorów.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami