Kolejna fanowska modyfikacja - Sectorial Lockpicking (do pobrania z platformy Nexus) - do Kingdom Come: Deliverance sprawia, że otwieranie zamków w drzwiach czy skrzyniach staje się nieco łatwiejsze.

W zaprojektowanym przez twórców gry systemie zamek reprezentowany jest kołem, natomiast wytrychem jest kursor, którym należy poruszać wewnątrz okręgu tak długo, aż znajdzie się właściwe miejsce. Następnie - obracając okręgiem - trzeba utrzymać kursor nad tym niewidocznym punktem.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

Trudność całego systemu polega więc tylko na tym, że kluczowy element jest niedostrzegalny. Właśnie to poprawia mod Sectorial Lockpicking, którego autor przygotował wizualną nakładkę, dzięki której całość jest bardziej czytelna.

locki
Tak wyglądają zamki po zainstalowaniu moda

Gracze stale pracują nad modyfikacjami do Kingdom Come na PC. Udostępniono już na przykład moda, który pozwala na zapisanie stanu gry w dowolnym momencie.

Dzięki aktywowanej konsoli możemy też w łatwy sposób aktywować celownik i zmienić kilka innych opcji, które nie są dostępne w normalnym menu ustawień.

Kingdom Come jest dostępne na PC, PS4 i Xbox One od 13 lutego. To średniowieczne RPG stawiające na realizm, a nie na elementy fantastyczne. Historia skupia się na synu kowala, który chce pomścić rodzinę i zostać rycerzem.

Reklama