Twórcy Kingdom Come: Deliverance ujawnili szczegóły na temat następnej dużej aktualizacji produkcji, oznaczonej numerem 1.3. W planach jest między innymi opcja pozwalająca zapisać rozgrywkę przy wyjściu z gry.

Obecnie nie można zachować zabawy w dowolnym momencie. Trzeba polegać na rzadkich automatycznych save'ach, przespać na łóżku lub wypić specjalny napój.

01
Zapisywanie gry przed bitwami powinno stać się łatwiejsze

Ten ostatni - Zbawienny Sznaps - można kupić lub wytworzyć samodzielnie. W sytuacji, gdy nie posiadamy przy sobie trunku, śmierć prowadzonego bohatera może wiązać się z powrotem do momentu sprzed kilku godzin.

Przygotowywana przez twórców funkcja powinna więc być dużym udogodnieniem dla graczy. Opcja pozwoli częściej zapisywać rozgrywkę.

Warto wspomnieć, że fani zdołali już stworzyć modyfikację, która pozwala zachowywać grę bez żadnych ograniczeń. Tyle tylko, że mod dostępny jest jedynie na PC, co oznacza, że posiadacze PS4 i Xbox One nie mogą skorzystać z rozwiązania.

Aktualizacja 1.3 udoskonali także kradzieże kieszonkowe, które w opinii części osób są zbyt trudne. Poprawie ulegnie również sterowanie za pomocą pada w przypadku otwierania zamków w drzwiach i skrzyniach.

Ostatnim wymienionym systemem zajmuje się inny mod od graczy. Modyfikacja sprawia, że kluczowy element, który trzeba znaleźć podczas włamań, jest bardziej widoczny.

Poza tym pojawi się receptura na miksturę umożliwiającą zresetowanie rozdzielonych punktów umiejętności. Do tego twórcy usuną wiele błędów związanych z zadaniami.

Autorzy zaznaczyli jednak, że nie mogą zagwarantować zaimplementowania wymienionych funkcji i nowości w kolejnej aktualizacji. Poza tym data wydania edycji 1.3 nie jest na razie znana - najwcześniej ukaże się w przyszłym tygodniu.

Deweloperzy poruszyli również kwestię częstotliwości publikowania kolejnych patchy. Wszystko zależy od przeprowadzanego na poszczególnych platformach sprzętowych procesu certyfikacji, sprawdzającego stabilność. Jeśli pliki nie zostaną pozytywnie zweryfikowane, twórcy muszą przygotować kolejną wersję.

Wyjaśniono też zamieszanie związane z numeracją wyświetlaną podczas pobierania aktualizacji. Na każdym urządzeniu jest inne, na co autorzy nie mają wpływu - oficjalna widoczna jest w lewym dolnym rogu głównego menu gry.

Kingdom Come jest dostępne na PC, PS4 i Xbox One od 13 lutego. To średniowieczne RPG stawiające na realizm, a nie na elementy fantastyczne. Historia skupia się na synu kowala, który chce pomścić rodzinę i zostać rycerzem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.