Assassin's Creed Origins jutro wzbogaci się o tryb edukacyjny

Z tej okazji nowy trailer.

Jutro w Assassin's Creed Origins pojawi się Discovery Tour - tryb edukacyjny, który jest rozbudowaną wersją encyklopedii, znanej z poprzednich części cyklu. W związku z tym Ubisoft opublikował nowy trailer wariantu.

Opcja trafi do gry w formie darmowej aktualizacji. W planach jest jednak także samodzielne wydanie, dostępne tylko na PC w cenie ustalonej na 19,99 dolarów (około 68 zł).

01
Kleopatra to jedna z postaci dostępnych w trybie edukacyjnym

Wariant pozwoli graczom swobodnie zwiedzić starożytny Egipt, ale bez wątków fabularnych, walki czy ograniczeń czasowych z kampanii. Eksplorując Aleksandrię, Memphis, Gizę i inne lokacje, poznają różnorodne informacje na temat kraju rządzonego przez faraonów.

Tryb edukacyjny zaoferuje kilkanaście wycieczek przygotowanych wspólnie z egiptologami. Eksperci dokonali selekcji najciekawszych faktów związanych na przykład z wielkimi piramidami, procesem mumifikacji ciała czy życiem Kleopatry.

Poszczególne lekcje mogą trwać nawet 20 minut. Ukończenie kilku wycieczek odblokuje dodatkowe postacie, którymi później pokierujemy podczas wizyty w interaktywnym muzeum. Pojawią się między innymi Aya (żona Bayeka), Kleopatra i Juliusz Cezar.

- Wszystko zaczęło się w 2014 roku - wielu profesorów kontaktowało się z nami i mówiło: wiecie co? Naprawdę świetnie byłoby stworzyć tryb dedykowany nauce, który moglibyśmy wykorzystać w trakcie lekcji - wspomina w zwiastunie Maxime Durand, historyk z Ubisoftu.

Niektóre wykłady odsłonią proces tworzenia gry. Deweloperzy dzielą się różnymi ciekawostkami oraz spostrzeżeniami, wyjaśniając na przykład, dlaczego wirtualne piramidy są wyższe od prawdziwych.

W styczniu Assassin's Creed Origins otrzymało pierwszy fabularny dodatek - The Hidden Ones. W planach jest jeszcze kolejny - The Curse of the Pharaohs. Rozszerzenie zadebiutuje 6 marca.

Kilka dni temu Ubisoft zasugerował, że w tym roku kolejna odsłona cyklu może nie ujrzeć światła dziennego. Firma postanowiła bowiem skoncentrować się na dalszym rozwoju części z Bayekiem w roli głównej. Niewykluczone więc, że przygotuje następne DLC do gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami