Assassin's Creed Origins jutro wzbogaci się o tryb edukacyjny

Z tej okazji nowy trailer.

Jutro w Assassin's Creed Origins pojawi się Discovery Tour - tryb edukacyjny, który jest rozbudowaną wersją encyklopedii, znanej z poprzednich części cyklu. W związku z tym Ubisoft opublikował nowy trailer wariantu.

Opcja trafi do gry w formie darmowej aktualizacji. W planach jest jednak także samodzielne wydanie, dostępne tylko na PC w cenie ustalonej na 19,99 dolarów (około 68 zł).

01
Kleopatra to jedna z postaci dostępnych w trybie edukacyjnym

Wariant pozwoli graczom swobodnie zwiedzić starożytny Egipt, ale bez wątków fabularnych, walki czy ograniczeń czasowych z kampanii. Eksplorując Aleksandrię, Memphis, Gizę i inne lokacje, poznają różnorodne informacje na temat kraju rządzonego przez faraonów.

Tryb edukacyjny zaoferuje kilkanaście wycieczek przygotowanych wspólnie z egiptologami. Eksperci dokonali selekcji najciekawszych faktów związanych na przykład z wielkimi piramidami, procesem mumifikacji ciała czy życiem Kleopatry.

Poszczególne lekcje mogą trwać nawet 20 minut. Ukończenie kilku wycieczek odblokuje dodatkowe postacie, którymi później pokierujemy podczas wizyty w interaktywnym muzeum. Pojawią się między innymi Aya (żona Bayeka), Kleopatra i Juliusz Cezar.

- Wszystko zaczęło się w 2014 roku - wielu profesorów kontaktowało się z nami i mówiło: wiecie co? Naprawdę świetnie byłoby stworzyć tryb dedykowany nauce, który moglibyśmy wykorzystać w trakcie lekcji - wspomina w zwiastunie Maxime Durand, historyk z Ubisoftu.

Niektóre wykłady odsłonią proces tworzenia gry. Deweloperzy dzielą się różnymi ciekawostkami oraz spostrzeżeniami, wyjaśniając na przykład, dlaczego wirtualne piramidy są wyższe od prawdziwych.

W styczniu Assassin's Creed Origins otrzymało pierwszy fabularny dodatek - The Hidden Ones. W planach jest jeszcze kolejny - The Curse of the Pharaohs. Rozszerzenie zadebiutuje 6 marca.

Kilka dni temu Ubisoft zasugerował, że w tym roku kolejna odsłona cyklu może nie ujrzeć światła dziennego. Firma postanowiła bowiem skoncentrować się na dalszym rozwoju części z Bayekiem w roli głównej. Niewykluczone więc, że przygotuje następne DLC do gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami