Kingdom Come: Deliverance z celownikiem i dodatkowymi opcjami

Przydatne komendy na PC. 

Niedawno informowaliśmy o możliwości swobodnego zapisu w Kingdom Come: Deliverance dzięki modyfikacji. Grę na PC można również dostosować do swoich potrzeb poprzez szereg komend wpisywanych w wierszu poleceń.

Aby aktywować konsolę, należy użyć przycisku tyldy (`) będąc w grze. Rozwinie się okno wiersza poleceń, w którym możemy wpisać dowolną frazę. Komendy zatwierdzamy przyciskiem enter i znów używamy tyldy, by wrócić do gry.

Zestaw poniższych poleceń pozwala chociażby na uzyskanie pomocy przy celowaniu z łuku, zmianę pola widzenia na dowolną wartość, ukrycie elementów interfejsu czy zmianę sposobu wyświetlania obiektów w grze.

Pełna lista komend:

  • wh_pl_showfirecursor 1 - wprowadza znacznik na środku ekranu pomagający przy celowaniu z łuku. Domyślnie gra nie wyświetla żadnego celownika i to na graczu ciąży odpowiedzialność wymierzenia trafienia. Aby z powrotem wyłączyć wspomaganie, należy wprowadzić komendę z „0” zamiast „1”. Aby zaszły zmiany w przypadku tego polecenia, należy jeszcze schować i ponownie wyciągnąć łuk.
  • wh_ui_showCompass 0 - chowa kompas umiejscowiony na górze ekranu i pokazujący aktualne cele. Gracz będzie musiał w takim przypadku polegać tylko na mapie aktywowanej konkretnym przyciskiem. Aby przywrócić kompas, należy zamienić „0” na „1”.
  • g_showHUD 0 - sprawia, że znika cały interfejs w grze. Może się przydać do robienia zdjęć lub do klimatycznych spacerów w lesie. Zmiana z „0” na „1” przywraca HUD.
  • r_vsync 0 - wyłącza synchronizację pionową. Wprowadzenie tej komendy może poprawić wydajność gry, kosztem jakości obrazu wyświetlanego na monitorze.
  • e_ViewDistRatio X - zmienia odległość pojawiania się obiektów w świecie gry. W miejsce „X” należy wprowadzić wartość. Domyślna wynosi 500.
  • e_ViewDistRatioVegetation X - podobna komenda, która zmienia odległość rysowania drzew i krzewów. Domyślną wartością ponownie jest 500.
  • e_MergedMeshesInstanceDist X - Zmienia promień widzenia animowanej trawy. Twórcy ustalili ją na 20.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

W trakcie testów alpha istniały również komendy pozwalające głównej postaci otrzymać nieskończoną ilość pieniędzy i liczbę przedmiotów. Twórcy na tę chwilę zablokowali jednak taką możliwość.

Kingdom Come: Deliverance to RPG stworzone przez czeskie studio Warhorse. Deweloperzy wykreowali realistyczny świat osadzony w realiach średniowiecznych, pozbawiony elementów nadnaturalnych i magicznych. Gra ukazała się 13 lutego na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pierwsze recenzje tytułu ujawniły, że twórcom udało się zaprojektować jedyną w swoim rodzaju, wciągającą przygodę, lecz produkcja nie ustrzegła się szeregu mniej i bardziej poważnych błędów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami