Focus Home Interactive zapowiedziało Farming Simulator 19 - kolejną odsłonę cyklu tworzonego przez studio Giants Software. Premiera gry pod koniec bieżącego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Tak jak w poprzednich częściach, gracze wcielą się w farmera opiekującego się wirtualnym gospodarstwem. W trakcie rozgrywki zadbają między innymi o uprawiane rośliny oraz hodowane zwierzęta.

Autorzy podkreślają, że gra stanowi „duży krok” w rozwoju serii. Deweloperzy przygotowują między innymi „całkowicie przebudowany” silnik graficzny.

Produkcja zaoferuje trzy lokacje o otwartej strukturze. Pierwszą jest znany z poprzedniej odsłony teren w Ameryce Południowej - obszar doczeka się kilku modyfikacji i zmian.

Dwie kolejne mapy zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Giants Software obiecuje jednak, że we wszystkich gracze otrzymają możliwość zabawy zarówno w pojedynkę, jak i we współpracy ze znajomymi.

W planach jest wprowadzenie „świetnych ulepszeń” dla większości elementów rozgrywki. Poza tym zaznaczono, że w Farming Simulator 19 pojawi się wiele zróżnicowanych treści - nie zabraknie na przykład maszyn rolniczych od nowych producentów.

Do tego kolejne aktywności, zwierzęta (w tym koń), rośliny oraz niedostępne wcześniej mechanizmy zabawy. Dokładnych szczegółów jednak nie przedstawiono - więcej informacji twórcy zamierzają ujawnić w nadchodzących miesiącach.

Farming Simulator to seria, która cieszy się szczególną popularnością w Polsce. Poprzednia część w nieco ponad dwa miesiące od premiery nad Wisłą osiągnęła sprzedaż na poziomie 100 tysięcy egzemplarzy.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki