Na stronie Nexusmods pojawiła się modyfikacja do gry Kingdom Come: Deliverance, która pozwala użytkownikowi zapisać stan przygody w dowolnym momencie.

Kingdom Come zadebiutowało 13 lutego. Twórcy z czeskiego studia Warhorse skupili się na realizmie implementując do gry szereg niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest specyficzny system zapisu stanu, który nie każdemu może przypaść do gustu.

Gracz nie może bowiem zachować rozgrywki w dowolnym miejscu i bez ograniczeń. Musi polegać na bardzo rzadkich automatycznych zapisach, przespać się na łóżku lub wypić specjalny napój.

Zbawienny Sznaps, bo tak nazywa się owy trunek, można kupić lub wytworzyć. Jeżeli jednak gracz nie ma przy sobie napoju, śmierć głównego bohatera może się wiązać z niemiłą niespodzianką - powrotem do zapisu sprzed bardzo długiego czasu.

kc
O śmierć w grze nietrudno. Walka jest wymagająca

Sytuację zmienia mod Unlimited Saving stworzony przez użytkownika biosmanager. Oparty został na instrukcji autorstwa Gastona LeGume zamieszczonej niedawno na forum Społeczności Steam. Dzięki modyfikacji cały trudny proces zostaje uproszczony i zautomatyzowany.

Instalacja jest nieskomplikowana i wymaga jedynie wypakowania skompresowanej zawartości folderu w plikach gry.

Uwaga! Pełną instrukcję instalacji moda oraz wiele innych szczegółów dotyczących zapisu stanu gry znajdziecie po kliknięciu w ten link - Kingdom Come Deliverance - zapisywanie gry, zbawienny sznaps i mod na save.

Należy jednak nadmienić, że do poprawnego działania modyfikacja wymaga posiadania przynajmniej jednego Zbawiennego Sznapsa w ekwipunku. Program blokuje trunek przed zużywaniem się.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

Nie wiadomo, czy wspomniane rozwiązanie będzie współdziałało z kolejnymi wersjami Kingdom Come: Deliverance. Twórca moda zaleca tworzenie kopii zapasowej stanów gry przed kolejnymi łatkami.

Produkcja doczekała się już jednej dużej aktualizacji premierowej, która dodała do świata gry nowe wydarzenia i usprawniła animacje podczas dialogów.

Ponadto autorzy zapowiedzieli kolejną łatkę, która ukaże się za dwa tygodnie. Zadaniem aktualizacji będzie naprawienie usterek związanych z uszkodzonymi misjami i poprawa płynności gry. Nie wykluczone również, że sami twórcy wprowadzą do produkcji wygodny system zapisu.

Kingdom Come: Deliverance to RPG, w którym kierujemy losem prostego syna kowala. Gra wyróżnia się niestandardowym podejściem do gatunku - nie ma tu magii ani smoków, a główny bohater, Henry, nie posiada żadnych szczególnych zdolności. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.