Jest to kontynuacja zadania rozpoczętego automatycznie wcześniej, tuż po zakończeniu misji Powrót do domu. Po znalezieniu się w obcym miejscu i przeprowadzeniu kilku dialogów, będziesz mógł w końcu wyjść na zewnątrz. Zanim jednak to zrobisz, zabierz swoje rzeczy ze skrzyni przy łóżku. Możesz sprawdzić dziennik misji, w którym pojawiły się kolejne misje główne i pierwsze poboczne.

Na początku skupmy się jednak na zadaniu Przebudzenie. Po zabraniu rzeczy ubierz się, aby uniknąć drwin ze strony okolicznych mieszkańców. Po wyjściu na zewnątrz spójrz w lewo - przy budynkach powinien kręcić się młynarz Peszek. Poznasz go po charakterystycznym, białym stroju.

kingdom_come_deliverance_poradnik_013
Mapy w Kingdom Come Deliverance nie są zbyt dokładne i stanowią raczej ogólną pomoc w dotarciu do wyznaczonego miejsca.

Porozmawiaj z mężczyzną, dzięki od razu zaktualizujesz jedno z zadań pobocznych. Dobrze jest wykonać, gdyż młynarz i jego córka opiekowali się tobą podczas dwutygodniowego letargu. Prośba będzie dość osobliwa, ale na razie skup się na ukończeniu misji głównej. W tym celu obierz najbliższą ścieżkę i zmierzaj w południowo-zachodnim kierunku.

Na rozwidleniu (1) skręć w lewo i kieruj się wzdłuż skał. Na kolejnym rozwidleniu ponownie skręć w lewo, kierując się tym samym bezpośrednio do wrót grodu. Wejście pilnowane jest przez dwóch strażników (2), którzy zapytają cię o cel podróży.

kingdom_come_deliverance_poradnik_014
Droga na zamek nie jest skomplikowana. Nie powinieneś mieć także problemów z przejściem przez straż.

Najlepiej jest odpowiedzieć zgodnie z prawdą, a więc to, że musisz powiedzieć panu Radzikowi co się stało z jego mieczem. Po wejściu na teren zamku skręć od razu w prawo. Natkniesz się tam na kolejnych strażników. Zostaniesz rozpoznany przez mężczyzn, więc poinformuj, że wybierasz się na spotkanie z Radzikiem.

Po przejściu dalej możesz wykonać kilka interakcji i porozmawiać z napotkanymi osobami, ale finalnie wejdź po schodach (3) na samą górę. Gdy znajdziesz się przy zamkowych murach, obróć się i idź w kierunku południowym. Wejdź do środka, po czym uruchomi się dłuższy przerywnik filmowy.

kingdom_come_deliverance_poradnik_015
Po wjeściu schodami na górę trafisz na spotkanie z panem Radzikiem.

W ramach filmu, na którym ucztować (4) będą ważne osobistości, w tym pan Radzik, poznasz kilka interesujących szczegółów na temat obecnej sytuacji politycznej regionu. W trakcie posiłku pojawi się także główny bohater Kingdom Come Deliverance, czyli Henryk. Nie będzie to jednak interaktywna scenka - po jej zakończeniu misja dobiegnie końca i zostaniesz automatycznie przeniesiony na główny dziedziniec zamku.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko