Kingdom Come: Deliverance jest już dostępne na PC i konsolach PS4 oraz Xbox One. Pracujemy jeszcze nad recenzją, chcąc zaoferować opinię po ukończeniu nie tylko głównego wątku, ale i wielu zadań pobocznych. Przygotowaliśmy jednak krótki materiał wideo.

W filmie wracamy do zniszczonej wioski, w której główny bohater zaczyna przygodę. Ponury krajobraz podkreśla nieciekawą sytuację nie tylko najbliższej okolicy, ale całego Królestwa Czech, które zostało najechane przez armię węgiersko-chorwacką.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

Przedstawiamy pierwsze wrażenia, walczymy z kilkoma bandytami, a także ratujemy pewnego psa. Pokazujemy też parę cut-scenek, ale nie będą one spoilerami, jeżeli oglądaliście ostatnie oficjalne zwiastuny.

Bohaterem gry jest Henryk, którego rodzice - wraz z innymi mieszkańcami małej wioski - zostają zamordowani przez wojska najeźdźców. Akcja rozpoczyna się w 1403 roku.

Deweloperzy stawiają na realizm historyczny. Nie ma mowy o żadnych elementach fantasy. System walki także stawia na autentyczne rozwiązania i przypomina nieco mechanikę z War of the Roses.

Reklama