Przedstawiciele marki PlayStation postanowili niedawno zareklamować grę God of War nietypowym trailerem - podczas meczu NBA zwiastun wyświetlono na parkiecie boiska.

27857817_1575380395874562_4475210985857125143_n
(źródło: facebook.com/grandfathersteel)

Za reżyserię projektu odpowiada Tomasz Bagiński - jak potwierdził osobiście w rozmowie z Eurogamerem. To twórca znany choćby jako reżyser filmowych zwiastunów Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 czy jako autor animacji „Katedra” i „Sztuka spadania”.

Reżyser zaznaczył, że twórcy wzorowali się na konkretnych scenach z produkcji studia Santa Monica, ale wszystkie zostały odtworzone, a nie przeniesione bezpośrednio z gry.

Inni przedstawiciele warszawskiego studia Platige Image także brali udział w przedsięwzięciu. Justyna Supernak, Kamil Pohl, „Zicz” oraz Michał Niewiara zajęli się post-produkcją.

Firma zajmuje się obecnie pracami nad serialem „Wiedźmin” produkowanym dla platformy Netflix.

W prezentowanym zwiastunie gry God of War przedstawiono Kratosa, który wraz z synem musi zmierzyć się z nacierającymi przeciwnikami. Wrogów jest coraz więcej, a bohaterowie trailera spadają na coraz niższe poziomy lokacji.

Nowy God of War debiutuje 20 kwietnia na PS4.

Mimo braku cyfry w tytule, mamy do czynienia z kontynuacją. Bohaterem jest ten sam Kratos, którym kierowaliśmy w God of War 3. Nie zdecydowano się więc na tak zwany restart serii, choć zmieniono założenia rozgrywki - akcję obserwujemy zza pleców postaci. Akcję natomiast przeniesiono do świata z mitologii nordyckiej.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaGod of War - Recenzja

Fantastyczna i ekscytująca przygoda.

God of War - Poradnik, Solucja

Wszystkie sekrety, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

God of War - Walkirie

Jak walczyć z Eir, Geirdriful, Gondul, Gunnr, Hildr, Kara, Olrun, Rota, Sigrun.

God of War - Uwolnij smoki

Niewola Otra, Ogień Reginna, Ucieczka Fafnira.