Monster Hunter World - bronie dystansowe: ciężkie i lekkie łukodziałko, łuk

Zalety i wady władania broniami dystansowymi.

Największą zaletą broni dystansowych jest fakt, iż nie musimy walczyć z potworem w bliskim kontakcie. Dzięki temu możemy trzymać na odległość przeciwnika, zadając mu obrażenia z dość bezpiecznej odległości. Jednak należy mieć na uwadze, że dzierżąc bronie dystansowe w rękach nie możemy odejść zbyt daleko od celu, gdyż amunicja nie zrani bestii.

W grze dostępne są trzy rodzaje broni dystansowej:

Pamiętaj, że każdą broń można ulepszać w kuźni, co zdecydowanie zwiększa obrażenia zadawane potworom.

Ciężkie łukodziałko i lekkie łukodziałko

To w gruncie rzeczy to ta sama broń, gdyż zasada ich działania jest podobna, a różnice nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Ze względu na ograniczony magazynek, do którego ładuje się amunicję, przypominają w użyciu karabiny.

Ciężkie i lekkie łukodziałka bazują na tym samym typie pocisków (w grze nazywanymi amunicją), które należy przeładowywać, gdy skończą się naboje w magazynku. Gdy jesteśmy blisko przeciwnika możemy zaatakować go wręcz.

Oba łukodziałka posiadają specjalną wersję strzału, która ma organiczne użycie (żółty pasek, który pojawia się w lewym, dolnym rogu informuje nas pojemności magazynka). Cięższa wersja umożliwia strzelanie w trybie ciągłym, przypominając w użyciu mini-guna, a za pomocą lekkiej postać kładzie się na ziemi, by oddać jeden strzał, ale o bardzo dużej mocy.

To co odróżnia lekkie łukodziałko od ciężkiego to waga i obrażenia. Jak nie trudno się domyślić, cięższa wersja strzela mocniejszymi pociskami, ale jej wadą jest zmniejszona mobilność i wolniejsze poruszanie się postaci. Lekka zapewnia większą swobodę ruchów, a co za tym idzie - łatwiej wykonujemy uniki.

Podsumowując, ciężkie i lekkie łukodziałko:

  • dzięki użyciu zróżnicowanej amunicji ranią potwory na kilka sposobów (amunicja tnąca, rozrzutowa, wiwetnia itd.);
  • oferuje lekkość poruszania się, ale mniejsze obrażenia (lekkie łukodziałka) lub większe obrażenia kosztem mobilności (ciężkie łukodziałka) - każdy wybierze coś dla siebie;
  • idealna dla graczy lubiących strzelanki z kamerą umieszczaną za pleców bohatera.
058
Ciężkie łukodziałko.

Łuk

Podstawowe ataki, które oferuje łuk, można podzielić na szybkie (pojedyncze strzały, wystrzeliwane za pomocą prawego spustu) oraz wzmocnione (po dłuższym przytrzymaniu prawego spustu).

Sprawia to, że możemy dobrać atak do danej sytuacji. Gdy chcemy zasypać przeciwnika gradem strzał, wtedy wystrzeliwujemy pociski jeden po drugim. Jeśli natomiast chcemy przycelować i zniszczyć dany fragment ciała, lepszym rozwiązaniem wydaje się naładowanie ataku, by zadać maksymalne obrażenia, za pomocą jednego strzału.

Z łuków strzela się powłokami, czyli specjalnej amunicji do tego typu uzbrojenia. Znajdziemy wiele rodzajów powłok, które mogą zawierać truciznę, efekt usypiania, wybuchu czy paraliżu, co czyni tę broń bardzo wszechstronną. Można dobrać taką amunicję, aby wykorzystać słabości potwora, zadając mu zwiększone obrażenia.

059
Łuk.

Zobacz też:

Podsumowując, łuk:

  • to broń szybka, wszechstronna i pozwalająca zadawać obrażenia z dystansu;
  • oferuje kilka rodzajów ataków (szybkie, ładowane, wywołujące szkodliwy efekt);
  • ze względu na prostotę działania zaleca się go początkującym łowcom.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami