Kingdom Come Delivererance - Powrót do domu, Przebudzenie

Misja główna: jak pochować rodziców Henryka.

W ramach poprzednio opisywanego zadania musieliśmy uciec z Talmberka, aby wrócić do Skalicy, gdzie musimy pochować rodziców. Koniec zadania Uciekaj! nastąpi wraz ze zbliżeniem się - najlepiej konno - do Skalicy. Wówczas uruchomi się automatycznie kolejne zadanie główne.

Po zakończeniu animacji wprowadzającej, w której dotrzesz do zgliszczy rodzinnej miejscowości, po prostu rusz przed siebie w kierunku znacznika „A”. Możesz też spojrzeć w prawo, gdzie zauważysz wiele ciał (1). W praktyce można je ograbić - znajdziesz przy nich wiele jedzenia, a nawet niewielkie kwoty pieniędzy. Pozostawiamy to twojemu sumieniu.

kingdom_come_deliverance_poradnik_009
Droga do Skalicy jest pełna niebezpieczeństw i przykrych widoków.

Podążając w dół ścieżki, w kierunku Skalicy, szybko natkniesz się na pierwszego bandytę (2). Zanim do niego podejdziesz, wyciągnij broń. Nie będzie to zbyt wymagający przeciwnik. Pokonasz go zaledwie kilkoma celnymi uderzeniami. Większość ludzi nie chce umierać, więc rzezimieszek może się poddać. Wówczas możesz puścić go wolno, zabrać rzeczy lub „uciszyć na zawsze”.

Podążając w kierunku Skalicy możesz natknąć się na kolejnego bandytę. Prawdopodobnie okaże się nieco silniejszy, ale pokonanie go również nie powinno przysporzyć ci zbyt wiele problemów. Gdy wejdziesz za mury miasta, po prostu kieruj się w stronę znacznika misji. W pewnym momencie uruchomi się przerywnik filmowy.

Jak zdobyć łopatę i pochować rodziców

Aby pochować rodziców Henryka musimy zdobyć łopatę. Nie znajdziesz ich w bezpośrednim sąsiedztwie, dlatego skieruj się od razu na północny wschód. Gdy usłyszysz szczekanie psa, podążaj za dźwiękiem. Pomiędzy zabudowaniami spotkasz starego znajomego, Zbyszka (3). Okaże się, że prawdopodobnie plądruje zwłoki, ale posiada także łopatę.

kingdom_come_deliverance_poradnik_010
Pokonaj Zbyszka (3), aby zyskać łopatę (4).

Dialog możesz poprowadzić w różny sposób, ale w najgorszym wypadku będziesz musiał stoczyć pojedynek na pięści. Po odniesieniu zwycięstwa będziesz mógł zabrać łopatę (4) wbitą w ziemię nieopodal. Teraz udaj się do miejsca wskazanego (5) na mapie, gdzie znajduje się drzewo, pod którym chciał być pochowany ojciec Henryka.

kingdom_come_deliverance_poradnik_011
Wykop grób pod lipą.

Miejsce pochówku (6) nie jest wyznaczone w żaden wyraźny sposób. Po prostu spoglądaj w kierunku ziemi, nieopodal chwastów z fioletowymi kwiatami. Gdy w prawym dolnym rogu pojawi się odpowiednia informacja („Zacznij kopać”), po prostu naciśnij przycisk interakcji, aby uruchomiła się kolejna scenka przerywnikowa.

W ramach filmiku zostaniesz zaatakowany przez oprychów. Gdy odzyskasz kontrolę nad postacią nie będziesz miał szans w walce. Po pierwszym ciosie stracisz przytomność, ale na szczęście zostaniesz uratowany. Tym samym rozpocznie się krótka misja główna.

Misja: Przebudzenie

To zadanie jest właściwie formalnością. Twoim celem jest uratowanie rodziców. Sam znajdujesz się w fazie nieprzytomności. Twoim zadaniem jest po prostu zmierzanie w kierunku znacznika misji, widocznego w górnej części ekranu.

kingdom_come_deliverance_poradnik_012
Przeciwników możesz zupełnie zignorować.

Po drodze napotkasz przeciwników widocznych na powyższym obrazku. Możesz wdać się z nimi w walkę, ale nie jest to do niczego potrzebne. Zamiast tego zmierzaj cały czas w kierunku znacznika, omijając przy tym przeszkody różnego typu. Po dotarciu do celu ockniesz się w nieznanym miejscu. Porozmawiaj z kobietą, a na końcu zabierz swoje rzeczy ze skrzyni znajdującej się obok.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami