Remake Shadow of the Colossus sprzedał się w Wielkiej Brytanii trzykrotnie lepiej niż oryginalna wersja z konsoli PlayStation 2 - informuje serwis Chart Track.

Odświeżona wersja klasyka była też w ubiegłym tygodniu (do 10 lutego) najlepiej sprzedającą się konsolową grą na Wyspach.

Od premiery remake'u na PS4 mija tydzień, dlatego liczba sprzedanych egzemplarzy z pewnością wzrośnie. Trzeba też podkreślić, że Chart Track bierze pod uwagę wyłącznie pudełkowe wersje gier.

Oryginalna produkcja zadebiutowała na PS2 w 2005 roku zebrała bardzo dobre oceny. Od tamtej pory tytuł ukazał się na każdej dużej konsoli Sony. W 2011 roku gracze mogli poprowadzić Wandera w odnowionej wersji na PlayStation 3, jako część Team ICO Collection. W pakiecie znajdowało się też Ico - poprzednia gra twórców.

Odnowiona wersja na PlayStation 4 to kompletny remake, a nie tylko remaster. Deweloperzy z Bluepoint całą grę zbudowali od podstaw. Przemodelowano także sterowanie.

„Na pewno nie mamy wrażenia obcowania z grą sprzed 13 lat. Nie ma też wątpliwości, że to remake, a nie tylko remaster. Otrzymaliśmy pełnoprawną, współczesną grę” - można przeczytać w naszej recenzji.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały