Monster Hunter World - potwory: Legiana, Odogaron, Rathalos, Diablos

Opis potworów, wskazówki i porady, które można wykorzystać podczas walki.

Zanim dojdzie do finałowego rozstrzygnięcia - czyli potyczki z Zorah Magdarosem, starszym smokiem - musimy pokonać cztery najtrudniejsze wiwerny. Walka z nimi to nie lada wyzwanie. Każdy z potworów posiada unikalne umiejętności mogące napsuć nam wiele krwi. Ważne jest, aby wyuczyć się ich podstawowych ataków i w odpowiedni sposób - i w porę - zareagować.

Poniżej zostały opisane potwory:

Legiana

Występowanie: Pogórze Koralowe.

Charakterystyka: wiwerna latająca koloru niebieskiego przypominjąca smoka. Wypuszcza zimny podmuch, który powoduje obniżenie wytrzymałości. Szybko porusza się.

Wskazówki, mocne i słabe strony potwora:

 • najgroźniejszą bronią potwora jest jego lodowaty podmuch, który powoduje spadek regeneracji wytrzymałości. Warto mieć przy sobie oczystkę, która niweluje ten efekt;
 • największą trudnością w walce z Legianą jest fakt, że często porusza się w powietrzu. Użyj procy, aby ją strącić;
 • potwór jest podatny na ataki trucizną oraz te, które ją ogłuszają. Gdy Legiana zostanie powalona ziemię, należy jak najszybciej do niej doskoczyć i zadać jak najwięcej obrażeń;
 • gdy będziesz za nią, uważaj na ataki ogonem podczas obrotu potwora.

Czułe punkty: głowa, skrzydła, ogon.

Podatność potwora na żywioły i efekty (skala podatności na żywioły i efekty: 0 to niepodatność / 3 to maksymalna podatność): ogień (2), woda (1), piorun (3), lód (0), smok (1), trucizna (3), sen (2), paraliż (2), wybuch (2), ogłuszenie (2).

Części, które można wyciąć z potwora: skóra Legiany, łuska Legiany, pazur Leiany, błona pławna Legiany.

Nagrody za pokonanie potwora: skóra Legiany, łuska Legiany pazur Legiany, błona pławna Legiany, kość potwora+, worek mroźny.

069
Mroźny oddech Legiany to jej najgroźniejszy atak.

Odogaron

Występowanie: Pogórze Koralowe, Gnijąca Dolina.

Charakterystyka: ta wiwerna kłowa to jeden z najbardziej agresywnych potworów, które możemy spotkać w grze, a do tego jest bardzo zwinna i skoczna. Największą bronią Odogarona są jego pazury. W wyniku szarpnięcia nimi następuje efekt krwawienia.

Wskazówki, mocne i słabe strony potwora:

 • krwawienie to bardzo nieprzyjemny szkodliwy efekt, który powoduje długotrwały i stopniowy spadek punktów życia. Wyleczyć można się za pomocą dobrze wysmażonego steku bądź suszonego mięsa z Astery;
 • lepiej trzymać go na dystans i atakować go, gdy się odsłoni. Jest bardzo szybki i skoczny, przez co łatwo wyprowadza kontrataki;
 • zmęczony jest łatwiejszy do pokonania.

Czułe punkty: głowa, przednie łapy, ogon.

Podatność potwora na żywioły i efekty (skala podatności na żywioły i efekty: 0 to niepodatność / 3 to maksymalna podatność): ogień (1), woda (1), piorun (2), lód (3), smok (0), trucizna (1), sen (2), paraliż (3), wybuch (2), ogłuszenie (2).

Części, które można wyciąć z potwora: ścięgno Odogarona, łuska Odogarnona, pazur Odogarona, kieł Odogarnona, płytka Odogarona.

Nagrody za pokonanie potwora: ścięgno Odogarona, łuska Odogarnona, pazur Odogarona, ogon Odogarona, płytka Odogarona, kość potwora+, pożywny ekstrakt.

070
Odogaron to paskudnie wyglądające bestia.

Rathalos

Występowanie: Starodrzew.

Charakterystyka: obok Diablosa najgroźniejsza z wiwern latających. Często wznosi się w powietrze, by zaatakować swoimi jadowitymi szponami. Co więcej, gdy jest na ziemi, zieje ogniem.

Wskazówki, mocne i słabe strony potwora:

 • bardzo często używa swoich dwóch, głównych ataków: uderzenia szponami oraz ziania ogniem;
 • atak szponami powoduje zatrucie, które można wyleczyć za pomocą antidotum;
 • jeśli potwór swoim ognistym atakiem dosięgnie cię, wtedy użyj oczystki, aby zniwelować plagę;
 • będą w powietrzu, często pikuje, aby cię zaatakować. Obserwuj go uważnie i w odpowiednim momencie wykonaj unik.
071
”Przepiękny” okaz wiwerny latającej.

Czułe punkty: głowa, skrzydła, ogon

Podatność potwora na żywioły i efekty (skala podatności na żywioły i efekty: 0 to niepodatność / 3 to maksymalna podatność): ogień (0), woda (1), piorun (2), lód (1), smok (3), trucizna (1), sen (2), paraliż (2), wybuch (1), ogłuszenie (2).

Części, które można wyciąć z potwora: łuska Rathalosa, skorupa Rathalosa, błona pławna Rathalosa.

Nagrody za pokonanie potwora: łuska Rathalosa, skorupa Rathalosa, szpon Rathlosa, błona pławna Rathalosa, ogon Rathalosa, kość potwora+, worek płomienny.

Diablos

Występowanie: Pustkowie Dzikowieży.

Charakterystyka: ogromne rogi i ogon to jego cechy charakterystyczne. Szarżuje jak wściekły byk. Często zakopuje się pod ziemią, by po chwili z niej wyskoczyć .

Wskazówki, mocne i słabe strony potwora:

 • wszystkie ataki potwora są bardzo silne, dlatego lepiej trzymać go na dystans, a kiedy to możliwe należy szybko podbiec i zadać kilka ciosów;
 • potrafi zakopać się pod ziemią, unikając obrażeń, by za moment wyskoczyć z impetem, raniąc postać, jeśli stoi w pobliżu;
 • jego atak szarżą jest potężny. Gdy tylko zobaczysz biegnącego na ciebie Diablosa, wykonaj serię uników. Jeśli poziom życia nie jest w pełni uzupełniony, udana szarża potwora może zakończyć szybko pojedynek;
 • Diablos swoimi atakami potrafi się zmęczyć. Wykorzystaj to, by zadać mu kilka ciosów, gdy stoi nieruchomo.
072
Choć Diablos jest wiwerną latającą, to rzadko będzie wzbijał się w powietrze.

Czułe punkty: głowa, korpus, skrzydła

Podatność potwora na żywioły i efekty (skala podatności na żywioły i efekty: 0 to niepodatność / 3 to maksymalna podatność): ogień (0), woda (2), piorun (1), lód (3), smok (2), trucizna (2), sen (2), paraliż (3), wybuch (2), ogłuszenie (1).

Zobacz też:

Części, które można wyciąć z potwora: grzbiet Diablosa, kieł Diablosa, skorupa Diablosa, pokrywa ogonowa Diablosa, szpik Diablosa.

Nagrody za pokonanie potwora: grzbiet Diablosa, kieł Diablosa, skorupa Diablosa, szpik Diablosa, kość potwora+, zrywny ekstrakt.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami