GTA „zahipnotyzowało” pirata drogowego z Wielkiej Brytanii

Mężczyzna uciekał przed policją.

Grand Theft Auto co jakiś czas jest obwiniane za różnego rodzaju tragedie i złe wydarzenia. Teraz gangsterska seria ponownie stała się celem ataków - pirat drogowy z Wielkiej Brytanii twierdzi, że jechał zbyt szybko z powodu cyklu studia Rockstar.

W lipcu 2016 roku William Whitmore z angielskiego miasta Coventry o 2:00 nad ranem lokalnego czasu nie zatrzymał do policyjnej kontroli. Uciekał, poruszając się z prędkością 88,5 km na godzinę na terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 48 km na godzinę.

01
Okazuje się, że pościgi z GTA potrafią zahipnotyzować gracza

Mundurowi zauważyli, że w samochodzie mężczyzny nie działało jedno z tylnych świateł, podczas gdy światła stopu pozostawały włączone. W momencie, gdy stróże prawa chcieli zmusić pirata drogowego do zaparkowania, ten nagle przyspieszył.

Whitmore tłumaczył później policjantom, że został „zahipnotyzowany” przez GTA (dzięki, Coventry Telegraph). Innymi słowy, uważa, że do jazdy z dużą prędkością skłoniła go słynna seria.

Sam nocny rajd mógłby równie dobrze pojawić się w jednej z produkcji studia Rockstar. Mężczyzna najpierw przemknął przez postój dla taksówek, a później skręcił w pobliską ulicę, gdzie zmusił przechodzących przez jezdnię ludzi do umykania przed pędzącym autem.

Kiedy zaś dotarł do miejsca, z którego nie mógłby się wydostać, wyskoczył z prowadzonego samochodu i uciekł. Ostatecznie jednak policjanci zdołali zatrzymać pirata drogowego.

Whitmore został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery miesiące. Sąd zobligował także 28-latka do zapłacenia grzywny w wysokości 600 funtów.

Adwokat próbował bronić swojego klienta. Podkreślał, że mężczyzna „nie skrzywdziłby nawet muchy”. Prawnik podtrzymywał, że został „zahipnotyzowany przez GTA”.

- Pracuje, mieszka z matką i zazwyczaj jest normalnym oraz nerwowym osobnikiem. Łatwo mógłby wpaść w panikę, niczym królik oślepiony reflektorami. W zamknięciu byłby bardzo bezbronny - tłumaczył.

GTA od wielu lat obwiniane jest za różne zdarzenia. Przykładowo w 2016 roku zatrzymano 11-latka, który w Ontario prowadził samochód po nocy spędzonej na grze w produkcję studia Rockstar. Chłopak chciał podobno przekonać się, jak kieruje się autem w rzeczywistości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami