Sony najwyraźniej bierze pod uwagę dodanie do oprogramowania konsol PlayStation 4 opcji zmiany nazwy posiadanego konta.

Firma rozsyła do użytkowników ankietę, w której pyta o pomysł wprowadzenia funkcji pozwalającej zmodyfikować identyfikator profilu. Koncern chce pozyskać opinie i sugestie członków społeczności zgromadzonej wokół platformy.

„PlayStation przygląda się możliwości dodania do usługi PSN opcji umożliwiającej zmianę ID. Nim jednak podejmą jakiekolwiek kroki, chcą sprawdzić, czy gracze są nią zainteresowani” - napisano.

„Nie jesteśmy pewni, czy podobna opcja rzeczywiście się pojawi, ale możemy zagwarantować, ze wasze opinie w tej kwestii zostaną wysłuchane” - dodano.

Kwestionariusz sugeruje, że jeśli nawet Sony wprowadzi opcję modyfikacji nazwy konta, nie zabraknie ograniczeń. Użytkownicy zmienią posiadany identyfikator tylko raz na sześć miesięcy.

01
Fragment rozsyłanej do użytkowników ankiety

Niewykluczone, że funkcja zadebiutuje w jednej z przyszłych aktualizacji oprogramowania konsol PS4 i PS4 Pro. Obecnie trwają testy kolejnej - oznaczonej numerem 5.50 - która zaimplementuje między innymi tryb supersamplingu oraz rozbuduje kontrolę rodzicielską.

W sprawie zmiany nazwy użytkownika japońska firma jest w tyle za konkurencją. Microsoft w usłudze Xbox Live oferuje możliwość wielokrotnej modyfikacji gamertagu. Pierwsza jest darmowa, ale za pozostałe trzeba już zapłacić.

W grudniu ubiegłego roku prezes amerykańskiego oddziału Sony Interactive Entertainment - Shawn Layden - zasugerował, że być może gracze otrzymają opcję nadania nowego identyfikatora. Przyznał jednak, że jej implementacja jest trudna pod względem technicznym.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (12)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały