Premierowa aktualizacja Kingdom Come: Deliverance zajmuje 23 GB

Wprowadza nowe wydarzenia, poprawki i nie tylko.

Premiera Kingdom Come: Deliverance dopiero za kilka dni, ale niektórzy mieli już okazję zapoznać się z grą. Teraz informują, że przed pierwszym uruchomieniem tytułu staniemy przed koniecznością pobrania dużej aktualizacji.

Redakcja serwisu Gadgets 360 twierdzi, że przy włączeniu produkcji w wydaniu PS4 trzeba ściągnąć dodatkowe 23 GB danych. To drugie tyle, ile zajmuje podstawowa wersja osadzonego w średniowieczu przedstawiciela gatunku RPG.

01
Aktualizacja usprawnia między innymi walkę

Aktualizacja oznaczona numerem 1.01 wprowadza szereg usprawnień. Twórcy dodali między innymi „wiele” nowych wydarzeń, których realizacji gracze mogą podjąć się w trakcie zabawy. „Znacząco” udoskonalili również animacje podczas dialogów.

Poza tym zaimplementowano zmiany do tempa pozyskiwania złota i punktów doświadczenia oraz statystyk wybranych broni i pancerzy. Autorzy zmodyfikowali też czas reakcji postaci kierowanych przez sztuczną inteligencję.

Poprawiono także system walki i dźwięk oraz wprowadzono opcję strzelania z łuku w trakcie skradania. Do tego usunięto szereg zróżnicowanych mniejszych oraz większych błędów i usterek. Pełna lista zmian i nowości dostępna jest na łamach wspomnianego serwisu.

Dziennikarze Gadgets 360 sprawdzili grę przed i po instalacji aktualizacji - uważają, że udoskonalenia znacząco odmieniają produkcję. Innymi słowy, warto pobrać kilkadziesiąt dodatkowych gigabajtów.

Oczywiście nie jest na razie do końca jasne, ile dokładnie danych trzeba ściągnąć na pozostałych platformach. Wielkość powinna być jednak podobna.

W oświadczeniu opublikowanym na forum ResetEra producent wykonawczy gry - Martin Klima - wyjaśnił, że obszerna aktualizacja jest efektem prac, które twórcy prowadzili po ukończeniu „finalnej” wersji produkcji. Tytuł wysłano do certyfikacji kilka miesięcy temu, ale od tamtego momentu deweloperzy nie próżnowali.

Zobacz: Kingdom Come Deliverance - Poradnik, Solucja

„Czas pozostały do premiery mogliśmy wykorzystać na odpoczynek lub stworzenie dodatkowych treści, które sprzedawalibyśmy jako DLC, ale postanowiliśmy wrócić do rzekomo ostatecznego wydania i popracować nad nim” - napisał w komunikacie.

„Rezultat jest oczywisty: zadania są bardziej zrównoważone, rozwój postaci płynniejszy, gra działa szybciej, a każdy element produkcji jest bardziej doszlifowany” - dodał.

Natomiast przedstawiciel wydawcy tytułu - firmy Deep Silver - podkreślił, że nabywcy wersji cyfrowej nie muszą pobierać dodatkowych danych, ponieważ aktualizacja 1.01 zawarta jest już w bazowej produkcji.

Premiera Kingdom Come: Deliverance już 13 lutego na PC, PS4 i Xbox One.

Gra zaoferuje nieco inne spojrzenie na średniowieczne RPG, bez smoków, magii i goblinów. Studio Warhorse Studios stawia na swoje własne zakątki - Królestwo Czech.

Kluczowy jest realizm przedstawianych czasów: poza systemem walki jest też alchemia z epoki, reputacja, skradanie, otwarty świat, oblężenie, zadania poboczne, wybory, i konsekwencje.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami