Red Dead Redemption 2 nie zostanie kolejny raz opóźnione - przekonuje wydawca

Premiera w październiku.

W trakcie konferencji dla inwestorów firma Take-Two, do której należy także Rockstar Games, poinformowała, że Red Dead Redemption 2 nie zostanie po raz kolejny opóźnione. Niedawno studio przesunęło datę premiery z wiosny na 26 października.

- Data 26 października jest już ustalona i jestem pewien, że właśnie tego dnia ukaże się gra - przekonywał na konferencji Strauss Zelnick, prezes Take-Two.

Zelnick wytłumaczył też, dlaczego poprzednio zdecydowano się przełożyć datę premiery.

- W naszej firmie skupiamy się na dostarczaniu rozrywki na najwyższym poziomie. Cały nasz wysiłek skierowany jest na tworzenie tytułów, które osiągają szczyt perfekcji okupionej ciężką pracą. W tym przypadku, Rockstar Games uznało, że grze potrzeba jeszcze szlifu - zgodziliśmy się na to - doprecyzował (dzięki, Gamespot).

red_dead_2
Tytuł jest prequelem cyklu Red Dead

Prezes Take-Two zapewnił, że kwestie finansowe nie są dla firmy najważniejsze.

- Prawdziwe oddanie pracy liczy się dla nas bardziej, niż pieniądze - stwierdził.

Jednocześnie na spotkaniu poinformowano, że do sklepów trafiło ponad 90 milionów kopii Grand Theft Auto 5. Statystyczny gracz wydał na mikrotransakcje w produkcjach Take-Two o 64 proc. więcej, niż rok temu. Stanowi to 32% przychodu netto Take-Two. W głównej mierze jest to zasługa GTA Online.

Red Dead Redemption 2 to kontynuacja westernowego przeboju twórców serii GTA. Pierwotnie tytuł miał ukazać się w drugiej połowie 2017 roku. Następnie datę premiery przesunięto na wiosnę 2018 roku.

Warto przypomnieć niedawne informacje o zawarciu w grze trybu battle royale znanego chociażby z Playerunknown's Battlegrounds oraz możliwości gry z kamerą FPP.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami