Monster Hunter World - Starsza Tyglowa: stapianie przedmiotów

Crafting - tworzymy rzadkie i potężne przedmioty.

Starsza Tyglowa pojawi się w Asterze pod koniec naszych zmagań dotyczącej głównej osi fabularnej. Przeprowadzi się z Bazy badawczej do miasta, aby świadczyć usługi polegające na stapianiu przedmiotów. Czynność ta jest podobna do craftingu przedmiotów, ale z tą różnicą, że zamiast składników, takich jak rośliny, grzyby itp., wykorzystujemy materiały.

Co więcej, przedmioty, które po stopieniu oferuje Starsza Tyglowa, cechują się rzadkością, a co za tym idzie, są o wiele potężniejsze niż te standardowe. Są trudne do zdobycia podczas rozgrywki. Aby je stworzyć użyjemy materiałów, które do tej pory zdobyliśmy, a nie mieliśmy okazji ich wykorzystać.

Przykłady ciekawych (i potężnych) przedmiotów, które można stworzyć u Starszej Tyglowej:

  • Megamikstura - w pełni przywraca zdrowie i zwiększa do maksimum długość paska życia;
  • Pradawna mikstura - w pełni przywraca zdrowie i zwiększa do maksimum długość paska życia i wytrzymałości;
  • Megapigułka demon - zwiększa moc ataków jeszcze bardziej niż jej zwykły odpowiednik;
  • Megapancerna skóra - wzmacnia obronę jeszcze bardziej niż jej zwykły odpowiednik;
  • Amunicja smocza - silnie razi potwory wrażliwe na smoki;
  • Pułapka rażąca - pułapka unieruchamiająca cel, w którą można łapać potwory.

Stapianie przedmiotów

Rozmawiając ze Starszą Tyglową na temat stapiania przedmiotów, ukaże się okno towarzyszące tej czynności. Po lewej stronie, w polu: Przedmioty (1) znajduje się lista produktów, które możemy wytworzyć. Gdy wybierzemy któryś z nich, to po prawej stronie zobaczymy listę składników (2), z której możemy skorzystać, wyprodukować dany przedmiot.

Aby stworzyć nowy przedmiot musimy zapłacić za niego punktami łączenia oraz punktami badawczymi (3). Wartość punktowa będzie inna w zależności od wybranego produktu. Następnie posługując się składnikami (2) należy poświęcić te, które są nam najmniej potrzebne oraz ich łączna ilość musi wynieść tyle ile wymagana ilość punktów łączenia (4). Zielony pasek (5) informuje nas graficznie, ile jeszcze brakuje do wytworzenia jednej sztuki przedmiotu.

052
Ekran stapiania przedmiotów.

Oczywiście, jeśli mamy wystarczającą ilość składników, może zamówić więcej produktów w jednym cyklu produkcyjnym. Pole Wynik (6) informuje nas, ile przedmiotów jest aktualnie gotowych do stopienia.

Jeśli wybraliśmy produkt, który chcemy wytworzyć, i składniki, które chcemy poświęcić, możemy przystąpić do stapiania przedmiotów, akceptując odpowiedni przycisk (7). Nowy przedmiot zostanie dodany do naszej skrzyni.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami