Monster Hunter World - safari ogonowców

Organizujemy safari!

W miarę rozwijania głównego wątku fabularnego i po dotarciu do Bazy badawczej, otrzymasz dostęp do organizowania safari, na które będziesz mógł wysyłać koleżkoty oraz ogonowce. Ideą tejże czynności jest pozyskiwanie zwykłych i rzadkich materiałów oraz składników, służących do tworzenia przedmiotów oraz wykucia i ulepszania wyposażenia.

Pozyskiwanie odbywa się za pomocą wypraw, na które wysyłasz wspomnianych ogonowców, a oni odwalają za ciebie brudną robotę. Co więcej, nasi mali przyjaciele będą również odblokowywali śledztwa.

Obiekt - Safari ogonowców - znajdziemy w Bazie badawczej oraz w Asterze u Gospodarza, którego spotkać można w naszym pokoju. Gdziekolwiek się nie udamy, zasada działania w każdym miejscu będzie taka sama.

Wysyłanie ogonowców na safari

Po wybraniu opcji: „Wyślij ogonowców na safari” otworzy się okno z wyborem drużyny. Wynajęcie każdej ekipy wiąże się z zapłatą (1), którą w tym wypadku są punkty badawcze. Jakość teamu wyrażona jest poprzez trzy atrybuty (2) w skali 1-5:

  • polowanie - odpowiada za pozyskiwanie materiałów z potworów;
  • pozyskiwanie - odpowiada za umiejętność zbierania składników;
  • badania.

Powinniśmy wybrać drużynę, która zagwarantuje nam sukces w wyszukaniu przedmiotów, na których najbardziej nam zależy. Po wybraniu teamu należy zdecydować się, gdzie chcemy go wysłać. Dostępne są cztery lokacje (3): Starodrzew, Pustkowie Dzikowieży, Pogórze Koralowe oraz Gnijąca Dolina.

Każda kraina składa się z trzech tras: A, B i C (4). Mając na uwadze przedmioty, jakie chcemy uzyskać, powinniśmy wybrać drogę, przynoszącą nam najwięcej korzyści. Ikony (5) symbolizują składnik lub materiał, który możemy pozyskać, a liczba gwiazdek (6) trudność wyprawy.

Przykład na podstawie poniższego obrazka: jeśli zależy nam na pozyskaniu materiałów z Odogarona, powinniśmy wybrać ekipę, która jest najlepsza w polowaniu (drużyna Ryśka), a następnie wysłać ją na wyprawę do Gnijącej doliny trasą C.

050
Ekran wysyłania ogonowców na safari.

Jeśli wybraliśmy drużynę i lokację, to po zaakceptowaniu trasy wyprawa rozpocznie się. Teraz musimy poczekać na efekty pracy wysłanej ekipy, które będą widoczne, gdy ukończymy kolejne misje. Trasy składają się z pięciu etapów. Każda faza odzwierciedla jedno zadanie.

W obiekcie organizującym safari możemy odebrać nagrody cząstkowe (przekazywane po wykonaniu jednej misji) lub całość, gdy team wróci z safari. Dopiero wtedy będzie możliwe wysłanie kolejnej ekipy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami