God of War otrzyma opcjonalne walki z bossami

Po raz pierwszy w historii cyklu.

Premiera God of War coraz bliżej, w związku z tym twórcy projektu dzielą się kolejnymi szczegółami na temat gry. Niedawno ujawnili, że w produkcji pojawią się opcjonalne walki z bossami.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Game Informer dyrektor kreatywny tytułu - Cory Balrog - zdradził, że nie wszystkie potyczki z mocniejszymi wrogami będą obowiązkowe. Gracze otrzymają możliwość pominięcia niektórych starć, co nie wpłynie na główny wątek fabularny (dzięki, GamingBolt).

01
Kratos z synem podziwiają naturę

To pierwsza odsłona cyklu, która zaoferuje opcjonalne walki. Poprzednie nie pozwalały pominąć jakichkolwiek pojedynków z z bossami.

Deweloper podkreślił również, ze w produkcji powróci opcja zwiększania maksymalnego zdrowia Kratosa, choć przyjmie nieco inną formę. Detali jednak nie podał. W dotychczasowych częściach cyklu wydłużanie żywotności odbywało się poprzez gromadzenie specjalnych Oczu Gorgony.

Dyrektor kreatywny odniósł się także do obaw fanów, którzy zaniepokojeni są faktem, że w grze nie pojawi się przycisk odpowiedzialny za skok głównego bohatera. Zapewnia, że podczas zabawy nie odczujemy braku wspomnianego elementu.

Balrog poruszył również kwestię jednej ze swoich wcześniejszych wypowiedzi jakoby w God of War od 25 do 30 procent czasu gracze mieliby spędzić na podróżowaniu łodzią. Podkreślił, że wodny transportu jest innym sposobem przemieszczania, ubarwionym szeregiem „zabawnych interakcji”, a tytuł nie sprowadza się tylko do wiosłowania.

Deweloper jednocześnie wyjawił, że na razie nie wie, czy dane mu będzie zająć się kolejną odsłoną cyklu. Jest jednak przekonany, że podobnie jak w przypadku pierwszej trylogii, prace nad każdą następną grą z serii powinna nadzorować inna osoba.

Nowy God of War zabiera graczy do krainy prosto z nordyckiej mitologii, co oznacza zupełną zmianę otoczenia i klimatu w porównaniu do poprzednich części. Akcję osadzono po wydarzeniach z trzeciej.

Głównym bohaterem ponownie jest Kratos, któremu jednak tym razem towarzyszy syn - Atreus. Wraz z młodzieńcem podopieczny wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Pod względem rozgrywki tytuł zrywa z tradycją. Kamera umiejscowiona jest tym razem za plecami postaci, sprawiając wrażenie bliższego kontaktu z walką i otoczeniem.

God of War ukaże się 20 kwietnia, tylko na PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami