PUBG w wersji PC bez obsługi funkcji udostępniania gier na Steamie

W ramach walki z oszustami.

Twórcy PUBG kontynuują walkę z oszustami. W tym celu w wersji PC postanowiono wyłączyć obsługę funkcji, która pozwala za pośrednictwem usługi Steam udostępniać gry znajomym.

Deweloperzy tłumaczą, że wykryli „szereg luk w zabezpieczeniach”, wykorzystywanych przez osoby używające wspomnianej opcji. Decyzję tłumaczą chęcią wyeliminowania „nadużyć”.

01
Zaostrza się walka z oszustami w PUBG

Autorzy zakazali również - pod groźbą blokady konta - modyfikowania oraz usuwania plików produkcji. To zapewne reakcja na działania graczy, którzy pozbywają się danych związanych z pustynną mapą Miramar, by uniknąć wylosowania lokacji przez strzelankę.

Poza tym trwają prace nad kolejnym systemem do walki z oszustami. W przyszłym tygodniu wczesna wersja rozwiązań powinna trafić na serwery testowe PUBG. Podkreślono jednocześnie, ze nowe środki są dopełnieniem dotychczasowych.

Przygotowywany mechanizm zablokuje rozmaite „nieautoryzowane programy”, w tym wpływające na oprawę graficzną oraz rozgrywkę. Zaznaczono, że usunięte mogą zostać także te nie dające przewagi w zabawie, jeżeli zachowują się niczym cheaty.

Ostrzeżono, że początkowo zabezpieczenia mogą objąć też oprogramowanie nieprzeznaczone do oszukiwania. Z czasem jednak twórcy rozszerzą listę dopuszczalnych aplikacji.

W planach jest również ciągłe udoskonalanie opcji umożliwiającej zgłaszanie oszustów. Deweloperzy starają się poprawiać funkcję, by szybciej i skuteczniej reagować na nadsyłane skargi.

„Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zawsze grali uczciwie, szanowali pozostałych graczy i cieszyli się PUBG jako część społeczności. Dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować narażenie osób grających uczciwie na działania psujących zabawę innym” - napisano.

„Usunięcie programów do oszukiwania nie zakończy się na kilku próbach i podjętych akcjach. Poza obecnie tworzonymi systemami i rozwiązaniami już zaimplementowanymi, przyglądamy się bardziej efektywnym mechanizmom i zamierzamy aktywnie wprowadzać dowolne środki, o ile są sprawdzone” - dodano.

PUBG stawia na rozgrywkę w tak zwanej formule battle royale. Setka uczestników zmagań trafia na ogromną wyspę - wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu. Jest też opcja rywalizacji grupowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami