Monster Hunter: World z najlepszym debiutem w Japonii wśród gier PS4

Wyprzedano 92 proc. nakładu.

Niedawno Capcom chwalił się, że nakład Monster Hunter: World przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Okazuje się, że gra cieszy się szczególną popularnością w Japonii.

Z danych ujawnionych przez firmę Media Create wynika, że produkcja zanotowała najlepszy debiut w historii Kraju Kwitnącej Wiśni, jeżeli mowa o tytułach PS4. W ciągu trzech dni od premiery sprzedano 1,24 miliona egzemplarzy (dzięki, Famitsu).

01
Sympatyczny stwór

To oznacza, że rozeszło się 92 procent przygotowanego nakładu.

Osiągnięty wynik jest też najlepszym w historii cyklu na terenie Japonii. Dotychczasowy rekordzista - Monster Hunter XX na 3DS - w pierwszym tygodniu od premiery znalazł 848 tysięcy nabywców. Następne w kolejności Monster Hunter Tri na Wii rozeszło się zaś w liczbie 520 tysięcy kopii.

Zobacz: Monster Hunter World - Poradnik, Solucja

Sukces produkcji wpłynął także na rezultat PS4. Sprzedaż konsoli na japońskim rynku wzrosła o 266,91 proc. względem poprzedniego tygodnia.

Monster Hunter: World to przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której wraz z innymi graczami lub pojedynczo zajmujemy się tropieniem i neutralizacją niebezpiecznych potworów. Tytuł został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i graczy na całym świecie.

Pozycja ukazała się 26 stycznia na PS4 i Xbox One, ale w Japonii dostępna jest tylko wersja opracowana z myślą o platformie Sony. W planach jest też wydanie PC, które jednak pojawi się dopiero jesienią.

„Tytuł jest na tyle rozbudowany, że trudno opowiedzieć o każdym ciekawym szczególe. Nawet po pięćdziesięciu godzinach zabawy wciąż mamy wiele celów do osiągnięcia, dziesiątki pancerzy i broni, których nie można jeszcze zbudować z racji braków surowców” - głosi nasza recenzja Monster Hunter: World.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami